Персик: що під оксамитовою шкіркою

3 серпня 2017

Історія появи персика починається три тисячі років тому, усе в тому ж Китаї, де зустрічаються перші згадування про нього. Тут його вважали одним з п'яти кращих плодів Піднебесної, таких як абрикос, каштан, слива й мушмула.

З Китаю перекочував у Персію. З Персії, завдяки походам Олександра Македонського, у Грецію, де одержав назву «перське яблуко». Після чого в першому столітті нашої ери з'явився й у Римі. До цього часу персики за розмірами досягали великого яблука, але після часів навали варварів, знову здичавіли і стали дрібнішими. Подальшим його культивуванням зайнялися тільки в 16 столітті європейці. На те щоб повернути його знову до великих розмірів потрібно було близько триста років.

Здавна персик цінували не тільки за прекрасний аромат і солодкість, а й за дуже цінну олію, яку робили з його кісточок. Цю олію застосовували в косметиці й медицині.

Але не варто забувати і про те, що в ядрі персика міститься синильна кислота, а це одна з найсильніших отрут. У прадавні часи про це знали тільки ченці й жерці, вони оберігали і зберігали це знання, як і інші відомості та таємниці хімії. Під час постригу, жерці вимагали юнаків дати клятву кісточкою персика, що значило смерть від отруєння, якщо ти розголосиш яку-небудь таємницю.

КОРИСТЬ ПЕРСИКА

Завдяки своїм лікувальним і корисним властивостям персик використовують як у народній, так і традиційній медицині. У раціоні харчування людини він займає одне з перших місць з корисності, звичайно ж, після яблук. М'якоть у нього дуже ніжна, ароматна, соковита, освіжаюча, живильна і легко засвоювана.

Персик вважається делікатесом. Його рекомендують дітям, а так само людям, ослабленим після хвороби, для поліпшення апетиту. Фахівці настійно радять включити персик у раціон харчування при печії та схильності до закрепів. 

Вживання персиків є корисним при:

- серцево-судинних захворюваннях;

- ниркових захворюваннях;

- хворобах печінки і жовчного міхура;

- подагрі;

- ревматизмі.

Свій аромат він має завдяки вмісту ефірів валеріанової, оцтової й каприлової кислот. Більшість сортів має гіркий смак насіння, але є сорти і з солодким. Насіння містить у собі до 45% жирної олії, яка використовується в медицині, а так само застосовується в харчовій промисловості.

Якими ж ще корисними властивостями володіють персики?

• Свіжими корисно вживати при недокрів'ї, для оздоровлення кишечнику.

• При порушеннях серцевого ритму, захворюваннях шлунка зі зниженою кислотністю та недокрів'ї рекомендують приймати сік.

• Допомагають виводити шлаки, що накопичилися в організмі.

• Персики мають збудливу дію. Тому, людям, у яких легкозбудлива нервова система, пити сік і вживати цілком потрібно досить помірно. Правильно персиковий сік пити за 15-20 хвилин до їжі по 0,5 склянки.

• Поліпшують травлення, завдяки тому, що в них міститься високий вміст розчинної клітковини, яка поліпшує і регулює діяльність кишечнику. Так само його розчинна клітковина не дає розвиватися гнильним процесам у травному тракті.

• Завдяки високому вмісту калію, рекомендують при аритмії та інших серцевих захворюваннях.

• Зм'якшують негативний вплив стресу на організм, через вміст у ньому магнію.

• Зміцнює нашу імунну систему, бореться з вірусами і хвороботворними мікробами в організмі.

• Вагітним жінкам для того щоб знизити прояв токсикозу й нудоти - вживати 2-3 шт. протягом дня.

• Поліпшують переварювання жирної їжі, підсилюють секреторну діяльність шлунка.

Так само відомо про омолоджувальний ефект персиків - вони втримують вологу в клітинах, яка розправляє зморшки й усуває в'ялість. Фруктові кислоти, що містяться в них, відлущують померлі клітини, освітляють і омолоджують шкіру.

ПРОТИПОКАЗАННЯ Й ШКОДА ПЕРСИКА

Крім усіх своїх корисних властивостей, персики можуть зберігати в собі й потенційну загрозу для деяких людей

Уживати персики протипоказано:

- діабетикам через великий вміст у них вуглеводів; 

- людям, що страждають алергією варто обходити стороною види з бархатистою шкірочкою, тому що на них перебуває пилок, він ж у свою чергу може викликати сильну алергійну реакцію у людини.

Користь і шкода персиків так само залежить від якості. У магазинні фрукти часто додають хімічні речовини, для того щоб вони чудово зберігалися і не втрачали свій товарний вигляд. Такі персики в сирому виді їсти не бажано, особливо дітям. Щоб перевірити, чи був оброблений плід – розламайте його навпіл. Зверніть увагу на кісточку, якщо вона скулилася й висохла, виходить, цей плід піддався хімічній обробці. Такі фрукти краще використовувати для компоту, варення або пирога.

При переїданні персики можуть привести до дисбактеріозу. Тому при включенні їх у свій раціон будьте обережні.

ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР ПЕРСИКІВ

При виборі намагайтеся користуватися рекомендаціями:

• Брати м'які із сухою шкірочкою та приємним запашним ароматом.

• Розмір значення принципового не має, тому що персик солодким може бути при будь-яких розмірах.

• Якщо ви зібралися їх їсти в сирому виді, не бійтеся брати злегка прим'яті (не підгнилі!), такі будуть соковитішими.

• Вибирайте персики з яскравим рівномірним забарвленням, без будь-яких зелених плям.

• Вважається, що дрібні білі персики за смаком солодші, чим з жовтим забарвленням.

Купуючи консервовані персики, звертайте увагу на маркування банки. Має бути зазначене наступне: без додавання цукру й у власному соку.

Персики - продукт швидкопсувний, тому при покупці не варто «жадувати» і купувати їх більше чим треба. 

Якщо ви все-таки придбали не дуже спілі фрукти, то не варто сумувати. Вони можуть дозріти, якщо потримати їх 2-3 дні при кімнатній температурі. Для того щоб прискорити дозрівання в рази, покладіть їх разом з бананами в паперовий пакет.

УЖИВАННЯ ПЕРСИКІВ У ЇЖУ

Перед тим як уживати в їжу, ретельно сполосніть у чистій воді. Свіжі корисніше буде їсти разом зі шкіркою, тому що в ній теж міститься багато живильних речовин. Якщо вам потрібно очистити його, то легше за все це буде зробити наступним чином: опустіть персик у киплячу воду на хвилину, потім відразу ж перекладіть в холодну. Щоб зберегти колір м'якоті у фруктових салатах, збризкайте нарізані шматочки соком лимона.

Добре сполучаються із хрустким безе й у ніжних вершкових салатах. Так само їх можна подавати до шинки або холодної запеченої курки.

ПРАВИЛЬНЕ ЗБЕРІГАННЯ ПЕРСИКІВ

Недозрілі в жодному разі не кладіть у холодильник під прямі сонячні промені або в пластиковий пакет. Якщо ви вирішили залишити їх на дозрівання, то не забувайте щодня перевіряти їх. Характерна м'якість і аромат підкажуть вам, коли вони вже будуть спілими. Після цього їх можна зберігати в холодильнику протягом тижня.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3966 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс