У деревовидних півоніях знайшли ліки від раку
Ботаніки з Наукового центру дослідження рослин при Китайській академії наук з'ясували, що насіння деревовидних півоній (Paeonia) містить омега-3- і омега-6 ненасичені жирні кислоти, які можуть бути використані для виготовлення олії, нешкідливої для серця й захищаючої від раку.
Ненасичені жирні кислоти необхідні для здоров'я людини, однак передбачається, що різні кислоти повинні бути представлені в щоденному раціоні людини рівною мірою. Дієтологічні дослідження показують, що в їжі сучасних людей це співвідношення становить 15 до 1 на користь кислот омега-6. Такий дисбаланс підвищує ризик розвитку багатьох захворювань, наприклад серцево-судинних, рака й аутоімунних синдромів.
Великий вплив на дисбаланс здійснює уживання різних олій з наступними співвідношеннями ненасичених кислот омега-6 і омега-3: 700:1 для соняшникової, 600:1 для арахісової, 100:1 для кукурудзяної й 16:1 для маслинової олії.
У новому дослідженні ботаніки вивчили дикі види й одомашнені сорти деревовидних півоній і виявили, що всі вони містять велику кількість альфа-ліноленової кислоти, яка належить до омега-3. Таким чином, використання цих рослин знижує дисбаланс і ризик розвитку захворювань, у тому числі раку.
У наш час альфа-ліноленова кислота міститься в харчових добавках, що виготовляють з рибної сировини. Однак, за словами дослідників, через промислове забруднення та надмірний вилов риб'ячий жир не може більше служити джерелом ненасичених кислот. Деревовидні півонії у свою чергу здатні знизити темпи вилову й урятувати зменшувану популяцію риб.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2918 |
|
© Газета Домовик 2012-2023