Осіння посадка цибулинних квітів у вашому саду
Цибулинні садові квіти висаджують восени. Жовтень, і навіть початок листопада – саме час для створення прекрасних квіткових композицій, які будуть так радувати нас з ранньої весни до середини літа і навіть восени.
Тюльпани, нарциси, декоративний лук, крокуси, гіацинти, цибулинні іриси, імператорські рябчики – невибагливі й надзвичайно яскраві весняні квіти. Лілії – будуть розкішною прикрасою вашого саду влітку. А екзотичний колхікум (пізньоцвіт), якщо ви посадите його на початку жовтня, може зацвісти цієї ж осені, у перших числах листопаду. Його квіти будуть прикрашати ваш сад до самого снігу. З початку жовтня наступає найкращий час, для того щоб поповнити колекцію цибулинних квітів, які вже максимально готові до осінньої посадки. Цибулини тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, лілій і інших садових цибулинних, в цей час – найкращої якості.
Підзимова посадка цибулинних рослин - запорука весняних пахощів і яскравого розмаїття вашого саду. Адже якщо в саду вже висаджені запашні гіацинти, витончені нарциси, горді тюльпани, ніжні крокуси – то і весна приходить швидше. І це абсолютно точно!
Отже, які ж цибулинні квіти краще посадити восени, як скласти красиві композиції, і як це зробити легко і просто?
Як висаджувати цибулини тюльпанів, гіацинтів, крокусів, лілій та інших цибулинних квітів? Загальні правила та рекомендації:
1. Підготовка цибулин до посадки. Огляньте цибулини перед посадкою, пошкоджені ділянки видаліть. Обробіть цибулини фунгіцидом, наприклад, Фундазолом. Зручно скористатися препаратом в готовій до застосування формі Доктор Фолі від хвороб та гнилій.
2. Глибина посадки – 3 висоти цибулини, це правило діє для більшості цибулинних.
3. Відстань між рослинами при посадці цибулинних рослин. Цибулини розміщують на відстані від 5 см до 10 см для дрібноцибулинних рослин. Великі цибулини тюльпанів, нарцисів, гіацинтів висаджують на відстані від 20 см. Лілії – на відстані від 30 см.
4. Місце посадки. Зауважте, цибулинні рослини починають рости тоді, коли більшість дерев ще навіть не почала розпускатися. А їх цвітіння, в більшості, настає в період, коли крони ще повністю не розпустилися. Тому при виборі місця, віддавайте перевагу захищеним від вітру сонячним місцям, які прогріваються в саду першими. Цибулинні можна висаджувати з південного боку крон дерев і кущів, будов і огорож, в рокаріях і альпійських гірках.
5. Кращі ґрунти – легкі, родючі, без застою води й ґрунтових вод. Цибулини квітів добре ростуть в родючому окультуреному ґрунті, але в загальному - невибагливі. Уникайте місць, де застоюється вода або ґрунтові води підходять близько до поверхні. Якщо у вас на ділянці важкі глинисті ґрунти або щільний чорнозем – в місці посадки змішайте ґрунт з піском. А на дні посадкових лунок створіть дренуючий шар – дрібний гравій, керамзит або інший матеріал.
6. Найбільш пізній термін посадки цибулин - за 3 тижні до настання стабільних морозів, у період, коли температура вже, практично весь час нижче нуля. На ділянці, відведеній, для осінньої висадки цибулин весняних цибулинних квітів – зніміть верхній шар ґрунту. Якщо у вас щільні ґрунти – насипте на дно пісок або дрібний гравій. Застій води потрібно виключити. Якщо у вас ґрунт пухкий і легкий – додатковий дренаж не потрібен. Цибулини розкладіть на місці посадки й злегка притисніть до землі. Засипте цибулини садовим ґрунтом, можна додати торф. Замульчуйте місця посадки опалим листям і відзначте кілочками, щоб випадково не пошкодити цибулини при догляді за рослинами поруч.
ГОЛОВНЕ! Не поспішайте проводити посадки вже з приходом 1 вересня, орієнтуйтеся на погоду у вашому регіоні. Важливо, щоб коренева система цибулини встигла розвинутися до морозів (на це знадобиться близько 2-х тижнів), а надземна частина не з’явилася над поверхнею ґрунту. Тому посадки починають, коли температура повітря знизиться до 9-10°C і пройдуть дощі.
7. Підгодівля. Не вносьте під цибулинні рослини свіжий або напівперепрілий гній. Цибулини можуть захворіти та загинути.
Цибулинні квіти в саду можна вирощувати і як однорічні, і як багаторічні. У першому випадку, цибулини викопують і просушують щоліта, і знову висаджують восени. Або можна цибулини не викопувати кілька років. Якщо ви не будете викопувати цибулини квітів, і залишите їх зимувати – вони теж будуть цвісти наступної весни. З часом основні сортові властивості будуть загублені, раз в 3-4 роки краще поновлювати колекцію ваших улюблених квітів новими сортами.
КОЛИ ВИСАДЖУВАТИ ЦИБУЛИНИ КВІТІВ ВОСЕНИ?
Дрібноцибулинні квіти (крокуси, мускарі, хіонодокса). Дрібноцибулинні рослини, такі як крокуси, проліски, мускарі, хіонодокси – висаджують з кінця вересня до листопада. Їх цибулини так само мініатюрні і витончені, як і самі рослини. Найбільш виразно вони виглядають в групових посадках по кілька десятків рослин. Але повірте, навіть один перший розквітлий крокус – порадує вас не менше, ніж сама розкішна літня клумба.
Цибулини тюльпанів, лілій, нарцисів, декоративного лука, гіацинтів, рябчиків (фрітіларія). Тюльпани, нарциси, лілії, рябчики, гіацинти, декоративні гігантські алліуми, у яких цибулини досить великі – можна починати висаджувати з початку жовтня і до кінця листопаду. Цибулинам цих рослин потрібний час, щоб вони добре вкоренилися, їх коренева система встигла сформуватися до настання стабільних морозів. Але при цьому важливо, щоб їх надземна частина не почала проростати. Орієнтуйтеся по погоді, зараз осінь в Україні частіше буває тепла і довга, а морози приходять лише з настанням зими. Найкращі терміни висадки цибулинних – за 3-4 тижні до того, як температура стабільно буде триматися нижче нуля градусів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3435 |
|
© Газета Домовик 2012-2023