Лілія – королева літа

4 липня 2019

Лілії – це квіти, які в основному вирощують із цибулин, хоча існує й такий спосіб, як вирощування лілій з насіння. У цьому випадку рослини менше хворіють, здобувають стійкість до вірусів і шкідникам. Але більшості квіткарів цей спосіб здасться занадто трудомістким, адже вирощування лілій з насіння вимагає не тільки терпіння, але й часу. Від висівання насіння до цвітіння може пройти 5-6 років. Тому ми будемо говорити тільки про вирощування лілій із цибулин.

Один з головних етапів у процесі розведення лілій – їх правильна посадка. Хоча ці квіти вважаються менш примхливими до вибору місця, чим, наприклад, тюльпани, помилки у висаджуванні можуть привести до того, що лілії не будуть цвісти або взагалі згниють ще в цибулині.

Отже, коли виконується посадка лілій…

Головне, що потрібно знати про посадку лілій, це те, що ви їх висаджуєте не на рік, і навіть не на два. Цибулини цих квітів повинні рости на одному місці близько 4-5 років, набираючись сил. Постійне щорічне викопування їх послабить, і, як результат – на перший рік після посадки квіти бувають дрібніше, чим у наступні роки.

КУДИ САДЖАТИ ЛІЛІЇ

Лілії можна висаджувати в ґрунт як восени, так і безпосередньо на початку вегетації – навесні. Багато квіткарів віддають перевагу саме осіннім посадкам, щоб добитися більш раннього цвітіння. Такі цибулини вкорінюються ще до настання морозів.

До того ж, якщо ви купили посадковий матеріал улітку, те до наступної весни він може зіпсуватися. Цибулини лілій висихають швидше, чим цибулини тюльпанів, а втрата вологи приводить іноді до того, що рослина так і не зацвітає. Якщо ви помітили, що цибулина втратила пружність, терміново висаджуйте її в ґрунт.

Єдина причина, по якій є сенс висаджувати цибулини лілії навесні, це зміна ділянки. Наприклад, ви прагнете засадити ліліями місце на ділянці, яке ще зайняте іншими квітами, чий вегетаційний період закінчується в жовтні-листопаді (наприклад, хризантеми). Або у випадку, якщо ви прагнете на місці під клумби з ліліями обновити ґрунт – додати добрива, підсипати свіжої землі. Тоді навесні цю ділянку бажано перекопати й тільки після цього висаджувати цибулини лілій.

Як уже згадувалося вище, лілії повинні рости на одному місці не менш 4-5 років. Так що відразу вибирайте постійну ділянку для клумб. Ґрунт на місці, де буде проводитися посадка лілій, повинен бути добре дренованим, вільно пропускати воду при поливі, щоб волога не застоювалася. Ґрунт може бути навіть наполовину піщаним або суглинним – лілії не люблять важкі ґрунти.

ДОГЛЯД ЗА ЛІЛІЯМИ ПЕРЕД ПОСАДКОЮ

Для того, щоб ви могли милуватися гарними, великими квітками, земля повинна бути родючою, а не порожньою. Так що за кілька місяців до посадки в ґрунт бажано внести органічні або мінеральні добрива. Також бажано удобрити ґрунт, коли з’являться перші паростки лілій навесні.

Висаджують цибулини на глибину близько 20 см, але якщо вони занадто молоді й невеликого розміру, то і ямка повинна бути значно меншою. Так що глибина посадки залежить від розміру цибулини лілії.

Але не варто забувати, що цибулинці потрібно рости, тому проміжок повинен бути не менш 10-12 см. А якщо у вас ще й крупно квітковий сорт, то краще посадити їх на відстані 15-18 см друг від друга.

Глибина посадки цибулин лілій залежить від їхнього розміру. Більшим цибулинам потрібна ямка глибиною 15-20 см, також потрібно додатково зробити поглиблення для корінь – 10 см. Низькорослі сорти висаджують на глибину – 10-12 см і додатково 10 см для коріння. Дитинки можна прикопувати на глибину 4-5 см.

Коли будете висаджувати цибулину лілії, підсипте на дно в ямки родючої землі, і зверху також присипте нею. Так цибулинка отримає запас мінеральних добрив для початку розвитку.

ТОНКОЩІ ПОСАДКИ ЛІЛІЙ

При посадці лілій дотримуйте правила висоти рослин. Більш низькі сорти лілій потрібно висаджувати ближче до доріжок, а рослини з довгими стеблами – у середині ділянки.

Сама ділянка для лілій повинен бути сонячною, але добре, якщо в самий жаркий денний час туди попадає тінь – це продовжує строки цвітіння, тому що пряме сонячне світло обпалює квітки.

Дуже подобається ліліям, якщо внизу їх стебла захищені від палючого сонця, тому можна разом з ними посадити які-небудь низькорослі квіти: маргаритки, фіалки. Їхні листи будуть зберігати вологу, необхідну цибулині.

Також можна з появою паростків обкласти ґрунт навколо лілій шаром органічної мульчі: хвоя, суха трава, тонкі шматочки кори.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2347 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс