Флокси: простий догляд, гарна зимостійкість, пишне цвітіння та чудовий аромат
Гарні і незвичайні рослини - флокси, одержали широке поширення в садах і на клумбах. Ці багаторічні квіти мають відмінний вигляд на будь-якій клумбі, чудові в зелених хвойних посадках, особливо в ландшафтному дизайні в етно-стилі.
Із закінченням літа, поговоримо про флокси - догляд восени після цвітіння. Не варто зневажати цим етапом, якщо ви хочете, щоб ваші квіти квітували пишним цвітом.
КОЛИ САДЖАТИ ФЛОКСИ
Посадка флоксів можлива в будь-який час. Строгих обмежень у строках для цих рослин немає. Звичайно, улітку пересаджувати флокси не бажано. Але якщо виникне гостра необхідність, то рослини успішно приживуться й у такій ситуації.
Якщо все-таки вирішено дотримуватися рекомендацій селекціонерів, то кращим часом, коли можна саджати флокси є весна. А саме, останні числа квітня - перша половина травня. При цьому варто пам'ятати, що період цвітіння рослин зрушиться приблизно на 2 тижні, у порівнянні із зазначеними для даного сорту.
Пересадження флоксів восени починається із середини серпня і триває до 15 вересня. Варто відзначити, що оптимальними вважаються останні дні літа. Така посадка дозволить флоксам розвинути повноцінну кореневу систему, тому вони успішно перенесуть зимову холоднечу. Посаджені в цей період рослини майбутнього року починають квітувати в покладений час.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ ФЛОКСІВ ВОСЕНИ НА ІНШЕ МІСЦЕ
Крок 1. Робота із ґрунтом. Його необхідно ретельно перекопти, видаливши все коріння бур'янистих рослин. Внести добрива. А так само проконтролювати його якість. Ґрунт для цих рослин потрібний пухкий. Причому посадка флоксів восени або навесні має здійснюватися на добре освітленій ділянці. Це пов'язане з тим, що в природі вони ростуть на відкритих галявинках.
Крок 2. Посадка флоксів у ґрунт. Розміщати на клумбі кожну окрему рослину покладається на відстані близько півметра від сусідів. Пояснюється таке розташування тим, що наступний час, коли пересаджувати флокси, настане через 5-6 років. А цей час вони будуть поступово розростатися в пухнатий кущик.
Крок 3. Мульчування ґрунту. Воно є неодмінною умовою догляду за флоксами. У якості мульчі рекомендується використовувати перегній, торф або компост, який добре перепрів.
ДОГЛЯД ВОСЕНИ ПІСЛЯ ЦВІТІННЯ
Садівники цінують цю рослину за те, що вона досить невибаглива. І все тому, що основний догляд за флоксами проходить восени.
Догляд за флоксами восени - це:
- підживлення,
- обрізка.
Коли рослина відцвітає й пагони починають гинути, покладається підживити тільки ті кущики, які ростуть на одному місці вже не перший рік. Найчастіше внесення добрива сполучається з іншою вимогою з догляду - обрізкою.
Чи потрібно обрізати відцвілі флокси? Обов'язково!
Видаляти старі пагони необхідно з кількох причин. Перша пов'язана зі зменшенням ризику поширення захворювань. До того ж на пагонах висотою від 10 до 20 см ховаються на зиму шкідники.
Підготовка флоксів до зими - це мульчування кущиків, а обрізані кущики, мульчувати і вкривати легше, чим необрізані зів'ялі гілки.
Обов'язково потрібно знати, коли обрізати флокси на зиму, тому що це пов'язане з накопиченням у корінні корисних речовин. Це дасть можливість вирости навесні міцним новим пагонам.
Строки того, коли зрізати флокси і троянди на зиму, пов'язані з погодними умовами конкретної місцевості. Найчастіше цей період випадає на кінець вересня - жовтень. У цей час ґрунт ще не промерзнув, але часом уже бувають нічні заморозки. Якщо погода дозволяє й листопад прогнозується теплим, то обрізати цю рослину можна в перших числах листопада.
Під час цієї процедури не потрібно залишати над поверхнею землі ні яких відростків. Усі пагони мають бути зрізані повністю. Виключенням може бути місцевість із малосніжною зимою. У такому випадку можна залишити пеньки близько 5 см висотою. Їхня функція буде полягати в тому, щоб затримати якнайбільше снігу навколо коренів. У будь-якому разі, у відкритому ґрунті флокси не замерзнуть, а посадка й догляд за ними суттєво спрощується.
Завершуватися обрізка має підживленням. Для цього допускається використовувати будь-яке мінеральне добриво. Під кожний кущ буде потрібно взяти всього одну столову ложку такої речовини і висипати її прямо на підмерзлий ґрунт. По землі рекомендується розсипати жменю попелу. Який до того ж ще стане відлякувати шкідників. Залишилося тільки замульчувати посадку. Зробити це потрібно через 10 днів після обрізки.
ЦІКАВІ СОРТИ ФЛОКСІВ ДЛЯ ПОСАДКИ В САДУ
Примітно, що посадка флоксів та догляд у відкритому ґрунті - неймовірно прості, навіть для починаючих квіткарів, і ви можете підібрати для себе ті сорти, які сподобаються.
Селекціонери вивели велику кількість сортів, які гідні прикрасити клумби в кожному саду. Варто відзначити, що однолітні флокси представлені одним видом - Друмонда. Усередині якого представлена безліч сортів:
- Зоряний дощ, що зростає до 50 см з квітками, що нагадують за формою зірочки;
- Мерехтлива зірка, кущ якої не перевищує 25 см, квітує все літо;
- Сузір'я, що має яскраві квітки, розмір яких досягає 3 см у діаметрі;
- Проміс Рожевий виросте в кущ до 20 см у висоту.
Більша частина сортів, представлених на ринку - це багаторічні флокси, які восени потрібно обрізати й раз у кілька років пересадити. Серед них можна виділити такі, які особливо популярні в садівників або мають примітне офарблення:
- Байконур з ніжно-рожевими квітами, які не вигорають на сонці;
- Старфайер вражаючий темно-червоним відтінком суцвіть;
- Маргарита прикрашає клумби малиновими квітами з темними вічками по центру;
- Зефір з білими квітками, прикрашеними рожевим напилюванням, що вигорають на сонці;
- Суничне суфле - лососевий відтінок пелюсток підкреслений пурпурним колечком по центру квітки;
- Флокс розчепірений блакитний, що виростає до 30 см;
- Флокс Дугласа належить до грунтопокривних рослин, він виростає у висоту до 20 см, а його гілки поширюються навколо на відстань до 25 см;
- Фіона на сонці має світло-бузкові відтінки, а в похмуру погоду й по вечорах квіти стають синіми.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3959 |
|
© Газета Домовик 2012-2023