Флокси – бажані гості для будь-якого квітника
Навіть якби всі інші квіти раптом зникли, а залишилися лише флокси, і тоді наші квітники були б прикрашені яскравими фарбами з весни до пізньої осені. Простий догляд, гарна зимостійкість, пишне цвітіння й чудесний аромат - флокси гарні з усіх боків!
ПОСАДКА ФЛОКСІВ
Повірте, виростити флокси набагато простіше, чим багато інших квіткових видів. Звичайно, зовсім без догляду не обійтися, але робіт знадобиться мінімум.
Перш ніж ви приступитеся до розведення флоксів, незайвим буде знати, яка в них коренева система. Навіщо? Щоб вибрати для них найкраще місце для посадки.
КОРЕНЕВА СИСТЕМА
Рослина це вологолюбна, але не виносить застою води в тому шарі ґрунту, де перебуває основна маса її коренів. У флокса безліч придаткових корінців, що сильно гілкуються, рівномірно розподілених навколо основного кореневища. Ці тонкі (2-3 мм) корінці проникають углиб ґрунту максимум на 20-22 см. Але основна коренева маса розташовується в поверхневому ґрунтовому шарі на глибині 3-15 см.
Висновок очевидний: якщо ґрунтові води на вашій ділянці ближче 15 см до поверхні ґрунту, при простій посадці коріння не одержить достатньої кількості кисню й загине. А разом з ними й уся рослина. Як говорять квіткарі - «вимокнув, випав». Цього можна уникнути, якщо висадити флокси на високі грядки, де їх кореневій системі буде забезпечений необхідний, але не надмірний рівень вологості. Висота грядки або рабатки не повинна перевищувати 10-15 см.
Важливо! Не висаджуйте флокси поблизу дерев і чагарників з великою поверхневою кореневою системою! Рослини будуть суперничати за світло, вологу, живлення і, без варіантів, переможе найсильніший. Але це точно буде не флокс.
ҐРУНТ
Флокси - витривалі рослини, з великим запасом життєвих сил, можуть рости й квітувати на різних ґрунтах. Але максимального розвитку й піка цвітіння досягнуть на пухкому живильному вологому ґрунті.
Низини, де навесні (або під час літніх злив) накопичується і на довгий час застоюється вода, а восени утворюється щільна кірка льоду - не місце для посадки флоксів.
СОНЯЧНЕ СВІТЛО
Флокси віддають перевагу сонячному місцю або півтіні. У притінку ростуть, але цвітуть скудно і недовго. На сонці суцвіття будуть густішими і ряснішими, у тіні - більш пухкі та бліді, але цвітіння протриває на 5-10 днів довше. У південних регіонах бажаним є затінення на полуденні години.
ЧАС ПОСАДКИ
Флокси з відкритою кореневою системою саджають рано навесні, як тільки розмерзнеться ґрунт, і ранньою осінню, коли вже закладені ростові бруньки. Це приблизно кінець квітня-травень і кінець серпня-вересень. Стебла флоксів осіннього висадження слід обрізати на третину довжини.
Рослини із закритою кореневою системою можна висаджувати (перевалювати) протягом усього вегетаційного періоду.
РОЗМНОЖЕННЯ ФЛОКСІВ
Багаторічні види флоксів розмножуються насінням, стебловими й кореневими живцями, пазушними бруньками й пагонами (літньо-осінніми), діленням кущів. Ознаки сорту зберігаються повністю при будь-якому виді розмноження, крім насінного.
ДОГЛЯД ЗА ФЛОКСАМИ
Нескладний: полягає в акуратному видаленні бур'янів (ви ж пам'ятайте, що коренева система флоксів поверхнева, тому будьте обережні під час прополки), регулярних поливах і підживленнях. При необхідності - обробки від шкідників і хвороб.
ПІДЖИВЛЕННЯ
Для досконалого ефекту вигляду (рівномірного потужного облистнення куща, максимальної величини квітки, щільності й розміру суцвіття, тривалості періоду цвітіння) потрібні постійні підживлення весь вегетаційний період. Тобто з того моменту, коли прокинеться перша брунька, і до повного скидання листя.
ПОЛИВ
Ґрунт на клумбах із флоксами має бути постійно вологим. Регулярний полив (при відсутності дощів) і розпушування поверхні ґрунту обов'язкові.
УКРИТТЯ НА ЗИМУ
При відсутності сніжного покриву, при -10°С...-15°С за 2 тижні вимерзнуть ростові бруньки, при -20°С...-25°С загине кореневище. Товщина снігу 50-60 см забезпечить успішну зимівлю флоксів без укриття при -35°С.
ХВОРОБИ І ШКІДНИКИ ФЛОКСІВ
Шкідники: дротянка, голий слимак, щипавка, стеблова нематода, пенниця слинява, павутинний кліщ. Ослаблені від недоліку вологи й живлення рослини можуть піддатися нападу попелиці.
Хвороби: фомоз, септоріоз, борошниста роса.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3553 |
|
© Газета Домовик 2012-2023