Красуня вербена - невибаглива рослина для саду
Вербена – дуже невибагливий трав'янистий багатолітник. Його зворушливі силуети гордо красуються на клумбах навіть починаючих садівників.
Період цвітіння у рослини досить довгий - якщо вчасно обривати зів'ялі бутони, то вербена збереже свою красу практично до заморозку. У холодних кліматичних зонах вербену вирощують, як правило, у якості однолітника. Це пояснюється низьким рівнем морозостійкості - рослина нормально зимує у відкритому ґрунті тільки на півдні. Практично всі сорти легко виростити з насіння.
ПОСАДКА ВЕРБЕНИ
Вибір місця для посадки. Вербени приживуться в будь-якому куточку саду - з їхньою допомогою, наприклад, можна прикрасити територію, що пустує після цвітіння ранньовесняних рослин. Але найбільш гарні кущики виростають все-таки на добре освітлених ділянках. Причому листя й бутони довго не в'януть навіть під прямими променями сонця.
Втім, відмінно підійде вербена й для вирощування в підвісних кашпо та вазонах - адже її коренева система досить компактна.
У якості ґрунту ідеально підійдуть родючі суглинки. Однак ця вимога непринципова. Головне - гарна водопроникність ґрунту і пухка структура. А добитися таких умов можна навіть на важких ґрунтах - для цього слід просто розмішати ґрунт із піском.
Незайвим буде й дренаж - прошарок з битої цегли, осколків каменів, керамзиту або щебеню. Він гарантовано захистить кореневу систему вербени від згубного впливу надлишків вологи. Вода, вільно проникаючи крізь дренувальний шар, не буде застоюватися.
ВИРОЩУВАННЯ ВЕРБЕНИ З НАСІННЯ
Насіння вербени не має потреби в передпосівній підготовці. Але у вирощуванні вербени цим способом все-таки є свої нюанси.
Висаджувати розсаду у відкритий ґрунт можна тільки за умови стабільного тепла. Якщо є ризик поворотного заморозку, краще трохи почекати. Вербена спокійно переносить похолодання до -3°С. Але більш суворі умови миттєво погублять рослину. Якщо ви прагнете одержати вербену раніше, можна висадити розсаду вдома або в парнику.
Насіння не можна заглиблювати у ґрунтову суміш. Його слід просто розподілити рівномірно по поверхні ґрунту. При температурі близько 25 градусів насіння «прокльовується» уже через пару діб. Відразу після цього ємкість слід перенести у прохолодне приміщення, вербена не любить зайвого тепла. Поливати її необхідно дуже обережно: для молоденьких паростків вербени надлишок вологи є згубним. Перші сходи з'являються досить швидко - буквально через тиждень. І вже через 10-15 днів у ємкості будуть зеленіти стрункі ряди молоденьких пагонів.
РОЗМНОЖЕННЯ ЖИВЦЯМИ
Щоб скористатися цим способом, доведеться подбати про посадковий матеріал ще восени. Перед заморозком кущики вербени викопують і разом з об'ємною грудкою землі переносять у прохолодне приміщення - балкон, підвал, господарську прибудову. Температура не повинна перевищувати 10°С.
Живцювання звичайно проводять ранньою весною. Але якщо планується прикрасити кущиками вербени вікна вдома або теплу оранжерею, то можна зробити це й іншим часом року. Ідеальні живці - акуратно відрізані верхівки пагонів. На кожній з них має бути від 4 до 6 пар листиків. Зріз слід обробити товченим вугіллям. Усе нижнє листя видалити, залишивши тільки декілька на самій верхівці.
Вкорінювати живці найкраще в суміші піску і торфу. Заглиблювати не сильно - до рівня, де перебувала нижня пара обрізаного листя. Зверху ємкість із живцями можна накрити плівкою. Цей прийом дозволить підтримувати оптимальний рівень вологості. Уже через 3-4 тижні на кожному живці сформується потужна коренева система.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4427 |
|
© Газета Домовик 2012-2023