Найперші квіти в саду

9 березня 2017

На початку весни, як тільки починає сходити сніг, на дачних ділянках, альпійських гірках і клумбах ми з нетерпінням чекаємо перших квітів. Після довгої зими весняні первоцвіти стають першою довгоочікуваною прикрасою на ще прохолодній землі.

ПІДСНІЖНИКИ

Підсніжники - одні з найневибагливіших весняних рослин, ще не встигнув зійти сніг, а вони вже поспішають радувати нас своїми квітками.

Підсніжники можна розмножувати дочірніми цибулинами або насінням. У першому випадку, свіже насіння висівають на глибину від одного до двох сантиметрів у ґрунт (глибина залежить винятково від рихлості ґрунту). Перші два роки насіння проросте, але квітувати не буде, а от із третього року можна буде побачити довгоочікувані білі квіти.

Другий варіант розмноження – дочірніми цибулинами. Придбані цибулини відразу саджають у ґрунт. При посадці в землю вносять сухий перегній, попіл або кісткове борошно.

Пересаджування цибулин слід починати відразу після цвітіння й у жодному разі не під час. Ще один варіант пересадження – у серпні, багато квіткарів вважають літо більш сприятливим періодом, тому що старе коріння перестає функціонувати та відмирає, а нове ще не з'явилося.

Крокуси

Видів цієї рослини величезна кількість і в кожного з них своє забарвлення і форма пелюсток. Крокуси легше за все переносять пересадження в період спокою, а це літній період.

Розмножується крокус посівний, як усі осінні види цього роду, посадкою бульбоцибулин навесні в легкий живильний повітропроникний ґрунт на глибину від 5 до 8 сантиметрів.

Найважливіше при посадці крокусу - це кислотність ґрунту, яка має бути близька до нейтральної, і місце висадження має бути сонячним, там, де сніг сходить на ділянці в першу чергу.

КОНВАЛІЇ

Природнє середовище проживання цієї багаторічної рослини в лісі - поруч із чагарниками та напівчагарниками, там, де досить багато вологи.

Для того, щоб конвалії вас радували в саду, їх слід висаджувати восени, ідеальний період з вересня до початку листопада. Для пересадження потрібно помістити в заздалегідь удобрений ґрунт частину кореневища дорослої рослини, на якому перебувають зачатки бруньок. І обов'язково стежити за тим, щоб корінь не був загнутий при посадці, а всі паростки були засипані землею.

Конвалія - досить невибаглива рослина, єдине, що їй необхідно для росту та тривалого цвітіння, це вологий ґрунт, а особливо влітку у спеку. У якості добрива відмінно підійде перегній.

ГІАЦИНТИ

Квітучі гіацинти - картина приголомшливої краси, тому що за яскравістю забарвлення та різноманітністю цвіту з ними не зрівняється жодна весняна квітка.

Розмножують гіацинт маленькими цибулинками, яких, як правило, на дорослій цибулині рослини утворюється в середньому 3-4 на рік. Дитинку обережно відокремлюють від материнської цибулини в період літнього спокою, а після саджають у ґрунт раніше дорослих цибулин, наприкінці літа. Такі цибулини підростають і починають квітувати через 2-3 роки.

Після того, як гіацинт перецвів, потрібно відрізати квітконіжку якнайвище й потім дати час листям пожовкнути і відмерти природним шляхом, щоб корисні речовини потрапили назад у цибулину рослини.

ПРОЛІСКИ

Ще один вид рослин, які у нас асоціюються винятково з лісовими галявинами. Проліски - багаторічна цибулева рослина, яка належить до великого сімейства лілейних.

Розмноження проліски відбувається двома способами: насінням і дочірніми цибулинами. За вегетаційний період доросла цибулина проліски здатна утворювати до 4 дитинок, які відокремлюють у момент пересадження, а потім на окремій ділянці вирощують.

РЯБЧИКИ

Прекрасна багаторічна квітка рябчик з характерним строкатим офарбленням і великими звисаючими парасольками-квітами дуже невибаглива для вирощування в саду. Для його розведення досить знати кілька правил. По-перше, ґрунт для висадження має бути легким і живильним із додаванням торфу, а по-друге, найбільш удалий час посадки - вересень або початок жовтня. Оптимально підібрати найсонячніше місце для посадки.

МОРОЗНИК

Кореневищний багатолітник з вічнозеленим листям квітує у квітні-травні. Забарвлення квіток біле, жовтувате із зеленим відтінком, бордове, персикове, темно-червонувате та ін. Морозник вирощують у півтіні. Поливають помірно, не висаджують у вологих місцях і там, де довго застоюються поталі води. Висока морозовитривалість. Морозники розмножуються діленням, рідше - насінням.

НАРЦИСИ

Для того, щоб квітам вистачало живильних речовин, ґрунт при посадці нарцисів має бути суглинний. Найвдаліше місце для висадження нарцисів - це сонячна галявина із захистом від сильних вітрів.

Нарциси періодично необхідно пересаджувати. На одному місці рослини можуть рости близько 4-5 років. Після цього квітки почнуть дрібніти, посадки стають загущеними.

ФІАЛКА

Ще один популярний і невибагливий первоцвіт - фіалка запашна, що витягає назустріч теплим сонячним променям свої синьо-блакитні квітки.

Розмножувати фіалки можна діленням куртинок, що розрослися. За один сезон молода рослина збільшується в середньому в п'ять раз. Ділення можливе практично в будь-який час, головне не забувати поливати молоді посадки.

ПУШКІНІЯ

Пушкінія - дуже гарна й самобутня квітка, її важко порівнювати з іншими квітами або проводити будь-які паралелі в описі. Квітки пушкінії звичайно білі, їх прикрашають сині смужки.

Розмноження здійснюється за допомогою цибулин або насінням. Але перший варіант все-таки більш популярний. Осінь - оптимальний час для пересадження, із середини вересня до середини жовтня. Щоб посадка пройшла успішно, потрібно щоб посадковий матеріал був гарної якості.

Для того, щоб саджанці добре зберігалися, забезпечте їм темне місце, а також гарну вентиляцію.

ПРИМУЛА

Після танення снігу, зазвичай наприкінці квітня, з'являються із землі довгасто-ланцетне листя з міцними квітконіжками і щільними кулястими, досить великими суцвіттями - це і є примула.

Кращий спосіб завести примули - попросити в сусідів і друзів клони, які давно й добре ростуть. Можна купити квітучі екземпляри - тоді й вид, і сорт не будуть викликати сумнівів.

Кращий час для посадки примул - як тільки зійде сніг, але при наявності поливу вони виносять ділення і пересадження в будь-який зручний для вас час. Примули вкорінюються при низьких температурах. Примулам необхідні півтінь із багатим суглинним ґрунтом, гарне живлення, відсутність як замочування, так і пересихання.

МАРГАРИТКИ

У перекладі із грецької «маргаритка» означає перлина. Великі, низькорослі, махрові - який би сорт ви не вибрали для вирощування у себе в саду, ці квіти неодмінно будуть радувати око своєю яскравістю та життєрадісністю.

Маргаритки бувають однолітні й багаторічні, перші – квітують тільки рік, а другі вирощують тільки два роки, тому що на третій квіти починають дрібніти й рідіти, часто гинуть. Основний час посадки маргариток - початок і середина травня. Починають квітувати ці квіти також на початку травня, тому що листики й бутони добре переживають зиму під снігом. 

Розмноження маргариток проводять як насінням і живцями, так і діленням куща.

МЕДУНКА

Відмітна риса цього первоцвіту те, що в його суцвіттях можна побачити одночасно рожеві й темно-блакитні квітки. З усіх перерахованих вище рослин даний вид найбільш довговічний, вона живе близько 30 років.

У природі більшість видів росте на родючих, досить зволожених ґрунтах, так що наші звичайні садові ґрунти її цілком улаштовують.

Дана рослина розмножується вегетативно.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4131 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс