Підсніжник білосніжний: краща прикраса саду

17 лютого 2016

Ніжна і дуже тендітна квітка підсніжник радує наше око протягом зовсім недовгого часу. Квітує він усього раз на рік, починаючи з початку березня і закінчуючи початком квітня, у період, коли сніг оголює землю, пригріту першими променями сонця.

Рослина, що нараховує в природі близько 20 видів, останнім часом успішно вирощується на заміських ділянках у саду. Квіткарі, що почали розведення, посадку та спостереження за ростом підсніжника в домашніх умовах, прийшли до висновку, що кращий сорт квітки для заміських ділянок у наших кліматичних умовах - підсніжник білосніжний.

Листя у квітки буває різного відтінку - від ясно-зеленого до темних насичених відтінків із сизими вузькими поздовжніми смугами. Різне забарвлення та форму квітка здобуває залежно від того, у якому регіоні вона росте. Європейські підсніжники мають більш темний зелений колір листя, пласкої форми трохи загостреного до верхівки листа. Кавказька квітка має ніжний салатовий колір листя, три листики, замість двох, і трохи подовжене стебло.

Отримав свою назву підсніжник білосніжний в 1735 році від відомого шведського натураліста - Карла Ліннея. Де б не ріс підсніжник, розпускається він однаково, заворожуючи абсолютно усіх, хто спостерігає за цим.

Дві долоньки приквітника, які нібито щільно стискають і захищають підсніжник, розкриваються, як тільки квітка пробивається на світло. Бутон звільняється і спрямовується в небо наконечниками пелюстків. Потім підсніжник розпускається, перетворюючись на ніжну квітку на вигнутій тендітній ніжці. 

ВИСАДЖЕННЯ БІЛОГО ПІДСНІЖНИКА

Купувати та висаджувати підсніжник краще, коли рослина знаходиться в стані повного спокою. Цей період припадає на період із середини липня до початку вересня. Посадки можна продовжити до початку жовтня, якщо погода утримується суха і тепла, а ґрунт ще не піддавався першим заморозкам. 

Висаджувати рослину потрібно цибулинами. Обов'язковою умовою для посадки цибулини є її вологість. Вона не повинна бути пересушеною, і до дня висадження не повинна перебувати на повітрі більше 1 місяця. 

Цибулина висаджується в розпушену землю на глибину, що дорівнює двом цибулинам. Якщо ж чорнозем на грядці щільний, глибину можна зменшити до однієї цибулини. 

Розмноження може здійснюватися й за допомогою насіння, однак у цьому випадку квітучих рослин не слід очікувати раніше, ніж через 3-4 роки.

Доглядаючи за білим підсніжником, потрібно пам'ятати ще одне правило - остаточний зріз листя у квітки потрібно проводити тільки після його повного відмирання. У період росту можна підживити підсніжник неорганічними добривами. Досвідчені квіткарі говорять про те, що для цієї рослини кращими добривами є тільки рідкі, збагачені калієм і фосфатами. 

СЕКРЕТИ ВИРОЩУВАННЯ 

Розмножується білий підсніжник вегетативно, утворюючи 1-2 цибулини з однієї рослини. Найкраще висаджувати квітку рядками або групами по 10-20 цибулинок. Місце посадки вибирають заздалегідь.

Звичайно, групова посадка на круглих клумбах буде виглядати ефектніше й органічніше, нагадуючи хаотичний ріст квітки в природних умовах. Ділянка для висадження підсніжника має бути добре розпушеною, освітленою та мати гарний дренаж.

Білий підсніжник- рослина дуже "розумна" і навіть якщо ви не вгадаєте з глибиною його посадки, розташувавши цибулину досить глибоко, квітка дасть поверх неї ще одну цибулинку, звідки й буде розвиватися стебло.

На зиму висаджені цибулини підсніжника мульчують перепрілим перегноєм або торфом. Після того, як квітка з'являється з-під землі й починає ріст, внесення компосту є вкрай небажаним. Для поліпшення росту квітки її необхідно кожні 5-6 років пересаджувати в інше місце.

Підсніжники - рослини вологолюбні, тому для активного росту та раннього цвітіння їм необхідний рясний полив.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5146 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс