Посадка і розмноження садової лаванди

23 грудня 2015

Назва цієї рослини походить від латинського слова lava, що означає «мити». І це вірно, адже в першу чергу її використовували для ароматичних ванн. Але останнім часом, незважаючи на свою непросту вдачу, вона стає усе більш популярною. 

В англійських садівників лаванда - улюблена рослина. А останнім часом її все частіше можна зустріти в наших садах. Найпростіше впоратися з лавандою вузьколистою (Lavandula angustifolia), і якщо ви тільки знайомитеся з цією рослиною, починайте саме з неї.

ДЕ ПОСАДИТИ 

Підбираючи місце в саду, знайдіть для лаванди найбільш суху і сонячну ділянку. Прижитися вона зможе й у тіні, однак у цьому випадку не варто очікувати тривалого та рясного цвітіння. 

Особливу увагу варто приділити рівню вологості ґрунту, оскільки корені рослини досить чутливі до надлишку вологи. Не підійдуть для висаджування лаванди заболочені ділянки та території, де ґрунтові води розташовані близько.

Про посухостійкість рослини свідчить вузьке, сріблисте, злегка опушене листя, покликане успішно переносити тривалу посуху середземноморського клімату. У себе на батьківщині лаванда росте в спартанських умовах, на легких сумішах з нейтральним рівнем кислотності. Тому до родючості ґрунту вона не вимоглива й успішно виросте навіть на бідних піщаних або глинистих субстратах.

Втім, якщо підготувати їй ґрунт із додаванням перегною, то цвітіння чагарничка буде більш рясним.

ПОСІВ ЛАВАНДИ

Насіння лаванди вимагає холодної стратифікації, для чого в січні його висівають у невеликі плошки та тримають при температурі близько +5°С у холодильнику.

Після 2-4 тижнів стратифікації їх висівають у розсадні ємкості з гарним дренажем і накривають пакетом для збереження вологості. Періодично верхній шар обприскують із пульверизатора. Насіння лаванди сходить на світлі при температурі повітря +15…+22С. Після появи паростків ємкості переносять у найбільш сонячне місце та вирощують як звичайну розсаду, поступово привчаючи до свіжого повітря. Наприкінці травня готові кущики можна висаджувати в сад.

ЖИВЦЮЄМО ЛАВАНДУ

Лаванда легко розмножується живцюванням. Якщо у вас є дорослий кущ, на початку липня наріжте з нього живці 8-10 см довжиною. Обов'язкова умова - живець не повинен розквітнути, тому що такі гілочки не дають корінців. Це легко визначити, у цей період квітконіжки вже добре видні серед зелені.

Зрізані гілочки похило застроміть у землю в тінистому місці під плівку. Через 3-4 тижні вони підуть у ріст - вірна ознака того, що у них з'явилися корінці. Укорінені живці акуратно викопайте й пересадіть на обране місце. Можна розмножувати лаванду вкоріненням здеревілих живців восени. Такі пагони просто встромляють у землю у вересні-жовтні. А навесні це вже готовий кущик, який зазвичай починає квітувати в липні.

ВИКОРИСТАННЯ В САДУ

Лаванда - відмінна рослина для створення бордюру, гарна вона в складі сонячного міксбордера. Ця «дружелюбна» рослина легко уживається з іншими культурами, головне, вибирати для неї засухостійких партнерів.

Якщо ви плануєте використовувати лаванду не тільки як декоративну рослину, але і як пряність, посадіть її біля будинку, краще з південного боку, так аромат буде сильнішим. Збирати квітки краще в повному розпуску й сушити в добре провітрюваному притінку.

ПІДЖИВЛЕННЯ ЛАВАНДИ

Лаванда чутлива на підживлення, навесні під дорослі кущі рекомендується вносити комплексні мінеральні добрива з розрахунку 10-15 г на рослину. На торф'яних і кислих ділянках у яму завжди додають трохи вапна або деревного попелу, щоб підвищити рівень кислотності. Корисним є також регулярне внесення компосту навесні, що забезпечить повітропроникність і поживність ґрунту.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5275 Подобається: 2 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс