Хвойні рослини в саду: як захистити взимку

23 грудня 2015

Поширена думка, що хвойним зима не страшна. Але це тільки в лісі, де хвойники ростуть зі століття в століття. А от на садових ділянках хвойним рослинам загрожує відразу кілька зимових лих. 

Снігопад - головне лихо, що загрожує хвойникам. Під вагою налиплого на гілки снігу ламаються пагони та навіть розщеплюються стовбури в гострих кутах відходження. Тому під час снігопаду потрібно трясти хвойні дерева, збиваючи сніг на землю. Якщо ж на ділянці ви не з'являєтеся, тоді злегка стягніть гілки мотузкою. 

Гірше за все з багатостовбурними колоновидними формами. У них розвалюються крони, а гілки згинаються і лягають на землю. У результаті рослини втрачають форму і стають некрасивими. Відновити форму таких дерев неможливо. Такі дерева тримають узимку постійно зв'язаними, обв'язуючи стовбури синтетичною мотузкою в декількох місцях, щоб сніг не порушив форму. 

У дерев з вузькими колоновидними кронами гілки ще з осені потрібно обв'язати спіраллю знизу доверху. 

Молоді гнучкі деревця під вагою снігу можуть лягти на землю. Для них забивають спеціальні кілочки, до яких підв'язують деревця. Під деякі види ялівця корисно підкласти камені. Взагалі вони краще зимують, якщо ростуть на кам'янистих гірках. 

Сонячні опіки не менш небезпечні для хвойників узимку. Зазвичай дерева страждають від опіків наприкінці зими. Яскраве сонячне світло, відбите від снігу, і різкі перепади температур ведуть до відмирання хвої на сонячних ділянках крони. На гілках, що оголилися, залишаються живі бруньки, і крона поступово знову покривається зеленою хвоєю. Але на цей процес може піти кілька років. 

Погано, коли бруньки теж загинули. У цьому випадку уражені пагони вирізують до здорової деревини, не залишаючи пеньків, на кільце. Адже пеньки продовжують засихати, захоплюючи значну частину гілки, що розташована нижче. 

Страждаючі від опіків деревця краще вкрити лапником, який заготовляють у соснових борах. При зборі лапника звертайте увагу на те, щоб на пагонах не було утворень у вигляді маленьких зелених шишечок на кінцях гілок, тому що це небезпечний шкідник хвойних - хермес. Щоб випадково не занести шкідників у свій сад, хвойники можна вкривати на зиму нетканим матеріалом - лутрасилом або спанбондом. Для цього їх складають у 3-4 шари. Нижню частину крони завжди залишають відкритою. 

У теплі зими хвоя може постраждати від випрівання. У цьому випадку навесні вирізують гілки з почорнілою хвоєю, а інші пагони обприскують розчином Фундазола.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3861 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс