Приділіть увагу квітам

3 червня 2015

Ось ми й дочекалися тепла. Адже весна нас теплом цього року не балувала. Але квіткове життя вже кипить. У цьому є й наша заслуга, адже ми з любов'ю висаджуємо та доглядаємо за ними. А щоб квіти нас і далі радували, самий час зробити «ревізію» на присадибній або дачній ділянці.

Які ж роботи у квітнику потрібно виконати в червні?

Спочатку визначаємося із цибулевими. У відцвілих гіацинтів, тюльпанів і нарцисів зрізуємо голівки, щоб рослини не витрачали живильні речовини на утворення насіння. А листя цибулевих не чіпаємо доти, поки воно не пожовкне, тому що зелене листя живить цибулину, що закладає квіткові бруньки для майбутнього цвітіння.

Щоб краще сформувалися цибулини, полийте та підживіть рослини фосфорно-калійним добривом (2 склянки попелу ошпарюємо окропом, а потім доводимо обсяг розчину до 10 літрів).

Дрібноцибулеві (мускарі, сцилли, хіонодокси, галантуси, рябчики, вітрогонки) можна залишити з насінними коробочками для того, щоб вони могли розмножиться самосівбою.

У цей період можна ділити й розсаджувати відцвілі примули, мускарі, рябчики, орнітогалуми, сцилли та інші дрібноцибулеві, поки видне їхнє листя.

А щоб зберегти високі декоративні якості тюльпанів, їх рекомендується викопувати щорічно. І, бажано, вчасно: як тільки кінець стебла тюльпана стає м'яким, як ганчірочка. Викопані цибулини обсушуємо, очищаємо від землі, від гнилих і пересохлих лусочок, а потім протравлюємо у слабкому розчині марганцівки 20 хвилин і просушуємо. Зберігаємо цибулини, уклавши тонким шаром, у провітрюваному приміщенні, підтримуємо потрібну температуру й вологість, щоб уникнути гнилі та цвілі. Періодично переглядаючи їх, позбуваємося захворілих і підозрілих.

Цибулини гіацинтів теж варто викопати, просушити в теплому місці і зберігати на горищі до осінньої посадки.

Наступив час установити опори для кучерявих рослин. Бажано це зробити на початку місяця. Як опори можна, наприклад, використовувати сітки, які закріплюємо на дерев'яних колах або трубках, вбитих у землю.

Для запашного горошку висота опор має бути не менше 2 метрів, а для клематисів і плетистих троянд - до 3 метрів.

Високорослі багатолітники обов'язково потрібно підв'язувати до поруч вбитих кілочків, щоб їхні стебла не зламалися від сильного вітру або дощу.

І важкі шапки квітів півонії теж дуже страждають від дощу та вітру, тому потрібно підтримати і їх. Бажано в період бутонізації підживити півонію фосфором і калієм (50 г суперфосфату і 25 г сульфату калію на 1 кв. метр). Але будьте обережнішими з азотом, тому що його надлишок сприяє розвитку сіркої гнилі.

Уже можна не боятися висаджувати на клумби жоржини та розсаду літників: айстр, амаранту, чорнобривців, календули, сальвії, однолітніх жоржин, бальзаміну, лобелії, запашного тютюну, петунії, майорця та інших квітів.

У цей же час також можна висадити у квітник і деякі кімнатні рослини - пеларгонію, фуксію, бегонію і хлорофітум.

Висаджуємо й приваблюючу до себе увагу яскравими соковитими фарбами вербену. Ця сильнорозгалужена рослина висотою 20-45 см схожа на примулу. Адже з одного стебла розростається величезний букет квітів. 

Однак ще зовсім не пізно посіяти насіння календули, красолі, матіоли, алісума, космеї. А для пізньоосіннього цвітіння можна посіяти насінням такі однолітники, як космея, лаватера, махрова календула і чорнобривці.

Отже, квітники у нас повністю сформовані, можна починати роботи з догляду за ними: поливи, підживлення кожні два тижні, прополки.

Доглядаємо за гладіолусами. Основний догляд - прополка і розпушування. Робити це потрібно регулярно - 1-2 рази на тиждень. Дуже важливі підживлення: перший раз - у стадії другого листа (30-40 г калійної селітри на 10 л води), другий раз - коли сформується четвертий лист (30 г сечовини і 30 г сульфату калію на 10 л води). Бажано в цей період провести підживлення, що містить бор (на 1 кв. м посадок готуємо розчин - 2 г борної кислоти на 10 л води).

Не забудьте підживити трав'янисті багатолітники, і вони порадують вас буйним цвітінням.

І почніть війну проти підступної та ненажерливої попелиці, інакше вона знищить квіткові бутони. Обприскайте троянди, клематиси, лілії та флокси від грибкових захворювань. Полийте айстри та левкої слаборожевим розчином марганцівки. А от гнойовою рідотою поливати ці квіти категорично не можна.

Трохи пізніше на розсадні грядки можна посіяти насіння багатолітників і дволітників, які зацвітуть  наступного року: дельфініума, віоли, ромашки, турецької гвоздики, незабудки, дзвіночка середнього, маку, наперстянки, мальви. А також насіння дворічних маргариток на розсаду в заздалегідь підготовлену ґрунтову суміш. Насіння не заглиблюємо, лише злегка присипаємо землею. Ґрунт під розсаду має бути злегка вологим. Після появи другого листочка проводимо пікіровку. А наприкінці літа готову розсаду висаджуємо у відкритий ґрунт. Рослини до осені наберуться достатньо сил, щоб успішно перезимувати й навесні порадувати буйним цвітінням.

Звичайно ж, це не всі роботи, які необхідно зробити в червні, тому що завжди спливає щось незаплановане, однак термінове. Та й погода, шкідники й хвороби рослин теж вносять свої корективи в наші плани. Адже сад і город постійно мають потребу в нашій увазі та допомозі.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3550 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс