Як правильно доглядати за хвойними та вибрати саджанці?

14 серпня 2014

При покупці саджанця обов'язково потрібно попередньо дізнатися про зону його зростання. Зараз завозять масу посадочного матеріалу з Польщі, Голландії, де клімат більш м'який. Саджанці, вирощені там, однозначно не приживуться у нас. Таксо-діуми, кедр річковий, кипарисовик болотний на Донбасі рости не будуть.

Безглуздо купувати саджанці хвойних з відкритою кореневою системою - не приживуться. Необхідно вибирати кущі й деревця із земляною грудкою, а ще краще - у контейнерах. Легше всього переносять пересадження туї і кипарисовики, а ось дикі види ялівців після пересадження, як правило, не виживають.

На важких ґрунтах верхній шар землі при посадці, приблизно на багнет лопати, бажано змішати з відром білого кварцового піску. Різним видам хвойників потрібні умови, що трохи відрізняються. Ялівці й сосни люблять пухкі супіщані ґрунти, а ялини, кипарисовики та туї віддають перевагу багатим глинистим. Блакитні й золотаві форми потрібно обов'язково висаджувати на добре освітлених ділянках. Без світла вони швидко жовтіють і втрачають декоративний вигляд. Люблять сонце й туї, котрі стають у тіні рихлими. Зате тис і в півтіні, і в тіні почуває себе добре. Півтінь показана і кипарисовикам.

Ніколи не саджайте хвойні занадто тісно. Коли рослини підростуть, вони почнуть заважати одна одній, а пересадження небажане, тому що хвойники його не люблять. Якщо вже воно неминуче, то готувати рослину до нього потрібно загодя, сформувавши попередньо кореневу систему і земляну грудку. Куди б ви не пересаджували хвойну рослину, намагайтеся не розміщати її під листяними деревами. Опадаюче листя буде застрявати у хвої, і викликати випрівання її окремих ділянок. Не варто саджати сланкі хвойники на газоні або потрібно спеціально розчищати для них місце. У противному випадку газон і хвойні чагарники будуть заважати догляду один за одним.

Хвойним рослинам легко можна зашкодити недотепним підживленням, тому компост краще залишити овочам. Підживлення свіжим гноєм може взагалі погубити деревце або чагарник. Досвідчені аматори хвойників радять підживлювати рослини мінеральним добривом Погауй. Необхідність підживлення визначається за зовнішнім виглядом. Якщо кущик або деревце марніє, повільно розвивається, хвоя блякла, то це може бути викликано нестачею живильних речовин.

Якщо ви не знаєте, як правильно підживлювати, то краще не робіть цього зовсім. Особливо нерозумно перегодовувати карликів - вони можуть перестати бути такими. Перегодовані туї й кипарисовики сильно розростаються, і деревина перед зимою не встигає визріти. Зловживати поливами теж не варто - дорослі хвойники мають самодостатню, добре розвинену кореневу систему. Правда, перед зимою і навесні полив є обов'язковим.

Дуже небезпечні колючим друзям домашні вихованці, особливо собаки. Якщо чотириногий друг стане регулярно ялинку «позначати», деревце швидко загине від засолення ґрунту. На зиму щоб уникнути втрати форми чагарники та деревця кулястої форми потрібно зв'язувати. Дуже важливо не допускати опіків від весняного сонця. Особливо вразливі деякі види туй (наприклад, туя складчаста, на фото) і кипарисовики. З сонячного боку їх можна обв'язувати марлею або лапником.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7616 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс