Весна вступає у свої права
У городників зараз найгарячіша пора - починається підготовка ґрунту та посів ранніх овочевих культур. Але найголовніше в цей час - не упустити оптимальних строків роботи на городі. Правда, при холодній весні рекомендовані сроки робіт можуть бути перенесеними на більш пізній час.
Ви, напевно, уже визначилися, що саме і де будете саджати та сіяти. Приготували або ще готуєте грядки під посів. Але, не зайвим буде ознайомитися з деякими порадами городників, які вам придадуться.
Наприклад, ви, можливо, помітили, коли кілька років поспіль вирощувати на тому самому місці картоплю, помідори, баклажани, то незабаром ґрунт стане виснаженим і буде розсадником багатьох шкідників і хвороб.
У першу чергу потрібно піклуватися про правильне чергування культур на ділянці, раз і назавжди засвоївши, що рослини одного ботанічного виду не висаджують навіть по сусідству.
Отже, що ж сіяти і саджати та після яких культур?
Найкращі попередники:
• для огірків - помідори, картопля, цвітна капуста, квасоля, білокачанна капуста;
• для помідорів - морква, огірки, горох, квасоля, петрушка, кріп, селера, кабачки;
• для капусти - рання картопля, огірки, цибуля, помідори, морква, багаторічні трави;
• для моркви - картопля, капуста, цибуля, огірки, горох, буряк;
• для цибулі - капуста, огірки, морква, картопля;
• для часнику - горох, квасоля, капуста, кабачки, патисони, гарбуз, цибуля, огірки;
• для картоплі - буряк, капуста, кабачки, гарбуз, патисони, квасоля, боби, кукурудза, багаторічні трави;
• для петрушки - капуста, огірки, рання картопля;
• для селери - капуста, огірки, помідори, горох, квасоля;
• для столового буряка - капуста, огірки, картопля.
Дуже багато значать для поліпшення врожаю і рослини, що беруть участь у формуванні органічних добрив, на яких ґрунтується органічне землеробство. Це рослини-сидерати. Їх вирощують для поліпшення родючості ґрунту. Важливо знати, що до сидератів належать: люцерна синя, люцерна хмелевидна, боби кінські, вика, горошок посівний, конюшина червона, конюшина лугова, пажитник сінний, грецьке сіно, люпин, буркун білий, еспарцет піщаний, лядвенець рогатий, серадела посівна, гречка їстівна, фацелія пижмолиста, жито посівне, гірчиця біла, окопник, редька олійна, рапс та інші культури.
Висівайте сидерати навесні, щоб до висадження розсади вони достатньо підросли. Розсаду висаджуйте в лунку, не зрізуючи рослини, що зростають поруч. Нехай протягом деякого часу розсада росте разом з ними. При такому сусідстві вона буде краще захищеною під час нічних заморозків або від надто палючого сонця вдень.
А коли сидерати виростуть і почнуть затінювати розсаду, їх необхідно зрізати. Скошену масу використовуйте як компост, або залишіть на поверхні ґрунту в якості мульчі. У ґрунті їхня коренева система розкладається і перетворюється на гумус, збагачуючи його органічними речовинами та азотом.
КОРИСНІ ПОРАДИ
- Не перекопуйте грядки у вітряну погоду: багато вологи вивітриться з ґрунту. Не варто тривожити землю і відразу після дощу, нехай вода піде поглибше.
- Навесні, коли грядки на городі вже приготовлені, заправлені добривами та политі, дочекайтеся, коли зійдуть на них бур'яни. Вищипніть їх, а вже потім сійте насіння овочів.
- Щоб птахи не викльовували посіяний горох, попередньо вимочіть його в часниковому настої.
- При посадці ранно навесні ярового часнику відокремлюйте зубки від головок безпосередньо перед посадкою, інакше вони можуть втратити схожість.
- Саджаючи цибулю на перо, зрізуйте у цибулин саму верхівку, і перо швидше піде в ріст.
- Щоб позбутися на посадках цибулі цибульної мухи, під час весняної перекопки посоліть грядку, а влітку розсипте сіль ще раз. Є й інший спосіб: саджайте цибулю упереміш із морквою - рядок цибулі, рядок моркви. Ці рослини «обороняють» одна одну від шкідників.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6642 |
|
© Газета Домовик 2012-2023