Хоста – надзвичайно декоративна рослина

14 серпня 2013

Функія при сприятливих умовах - рослина, що швидко і рясно розростається. Розростаючись, хоста може поширитися на цілий метр завширшки. Її велике прикореневе листя сильно відрізняється за формою і розміром: буває вузьким, округлим або серцеподібним, від 5 до 38 см у довжину. Блискуче та матове, гладке та фактурне, зібране в розетку воно розрізняється ще й за кольором: від темного синьо-зеленого до світлого, майже кремового.

Досить популярними є різновиди з облямованим або вигадливо забарвленим листям. Дзвоникоподібні квітки (білі, бузкові або рожеві) на високих квітконіжках піднімаються над листям хост і створюють вишукане видовище під час масового цвітіння в середині літа. Висота рослин у середньому становить близько 50-100 см. Однак існують карликові 5-сантиметрові різновиди (Tiny Tears) і гігантські, майже 2-метрові хости (Devon Giant). Через подібність із подорожником, в англомовних країнах за хостою закріпилася розмовна назва лілія-подорожник (Plantain lily).

Садівники та ландшафтні дизайнери люблять функії за їхню невибагливість і універсальність: вони гарні, холодостійкі, охоче миряться як з тінню, так і з яскравим сонцем, відмінно сполучаються з більшістю інших рослин.

Батьківщина рослин - Японія, Корея і Китай. У європейській садовій культурі вона відома з кінця XVIII століття. У результаті селекційної роботи, що не припиняється, і легкості схрещування функій сьогодні садівникам доступні сотні високодекоративних культиварів і гібридів цієї рослини. Тільки у Великобританії зареєстрований 741 вид хост!

У саду хости віддають перевагу напівтіньовому розташуванню із захистом від вітру. Саме в таких ідеальних умовах малюнок на їхньому листі проявляється найкраще, колір листя більш насичений. Деякі різновиди хост з жовтими плямами на листях краще виглядають на яскравому сонці, однак у інших пряме сонце може викликати опіки листя.

Коренева система дорослих функій, якщо буде потреба, цілком дозволяє їм довго обходитися без води. Ця якість робить хосту досить засухостійкою рослиною. Хости досить холодостійкі, однак перші весняні пагони молодих рослин варто оберігати від пізніх заморозків.

Висаджуйте хости на вологі, нейтральні або слабокислі, багаті гумусом ґрунти з гарною водопроникністю. Навесні можна удобрити рослини азотним добривом (наприклад, використовуйте гній або послід) і замульчувати їх щедрим шаром садового компосту та листяного перегною. Закриваючи поверхню землі своїм широким листям, хости придушують ріст бур'янів навколо себе і фактично не мають потреби в прополці. Вони майже не вражаються хворобами, однак піддаються жорстоким атакам слимаків і равликів, які особливо активні у вологу погоду. Дуже важливо захищати від цих шкідників молоді рослини.

Функії не дуже люблять, коли порушують їх спокій, вони охоче будуть рости на одному місці десятки років. Однак кожні 5 років рекомендується виконувати на плантаціях розподіл і розсаджування, тому що хости сильно розростаються, щільно заповнюючи відведений їм простір. Діліть розетки, що розрослися, наприкінці літа або ранньою весною і не забувайте регулярно воложити посадки молодих рослин, поки вони не вкореняться. Насінне розмноження хост є недоцільним, тому що при цьому не гарантоване одержання нової рослини, ідентичної батьківській.

Лілія-подорожник - унікальна рослина, що може грати в садовому дизайні найрізноманітніші ролі. У першу чергу, це грунтопокривник для напівтінистих куточків або тінистого саду. Відмінно виглядають функії по краях доріжок, по березі садової водойми, перед чагарниками або біля межі галявини. Рослини однаково гарні в рамках формальних і природних садових дизайнів. Добре піддаються хости вирощуванню в контейнерах, якими можна прикрасити терасу, патіо або окремі куточки саду.

Завдяки контрасту, який просте велике листя хост створює поруч із зубчастим, пір'ястим або пальцевидним листям інших рослин, у садівників є чудова можливість вишукати оригінальні сполучення. Традиційно хости висаджують із гейхерою, папоротями (Matteucci, Polystichum, Dryopteris), офіопогоном, купиною, морозником, горянкою, пролісками, астранціями, примулами, наперстянками, садовою геранню, астильбою, медункою, аквілегією, осінніми анемонами, саркококою і багатьма іншими рослинами.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7235 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс