Новорічний стіл 2021: що має бути на святковому столі в рік Бика
Що повинно бути на новорічному столі в 2021 році, який по Східному календарю «відданий» Бикові? А якщо точніше, то Білому Металевому Бику. Якими стравами порадувати гостей у свято й чим прикрасити стіл, щоб і символ року теж залишився задоволений?
Відповідь на запитання, чим харчується бик, напевно, очевидна. Тварина невибаглива і їсть усю їжу рослинного походження, якою його годують. Але навіть якби він харчувався м’ясом, подати до святкового столу в рік Бика яловичину або телятину було б блюзнірством. Так що цього виду м’яса серед новорічних страв бути не повинно. Та й іншу їжу тваринного походження на стіл потрібно поставити по мінімуму, оскільки, нагадаємо, бик її не їсть: це навіть не передбачено його травною системою.
Городина і зелень повинні бути присутнім на новорічному столі 2021 року в необмеженій кількості. Зрозуміло, що для більшості свіжих овочів зараз не сезон, але символ року й консервацією не погербує. А тому діставайте із засіків усі види різноманітних овочевих заготовок – Білий Металевий Бик буде цьому дуже радий. Холодні закуски, якщо додержуватися загальних правил готування, теж будуть досить різноманітними. Ну, і, звичайно, салати – як же без них! У цей Новий, 2021 рік, простору для фантазії цілком достатньо.
САЛАТ З КОРЕЙСЬКОЮ МОРКВОЮ Й КОПЧЕНОЮ КУРКОЮ
200 г моркви по-корейськи, 200 г свіжих печериць, 200 г копченої курки (краще – стегна), 50 г чорносливу без кісточок, 200 г свіжих огірків, варені курячі яйця для декору салату.
Гриби відваріть й розріжте уздовж на кілька частин. Курку й огірки наріжте кубиками, чорнослив – дрібно. Змішайте всі названі інгредієнти в тарілці й заправте майонезом. Сформуйте із салату горбок, а вгорі зробіть поглиблення. Поверх салату по всій його площі розкладете моркву по-корейськи, а в центрі – варені яйця.
СВИНЯЧИЙ ХОЛОДЕЦь БЕЗ ЖЕЛАТИНУ
1,5 кг свинячої гомілки, 1 кг свинини, 2 середніх свинячих копитця, 1 велика цибулина, 1 невелика голівка часнику, сіль, лавровий лист, перець горошком і ін. спеції за смаком.
Усі м’ясні продукти промийте й розріжте так, щоб вони помістилися в каструлю. Залийте водою так, щоб вона покривала м’ясо приблизно на 15 см. Доведіть до кипіння й зніміть піну. Додайте всі спеції, а також цибулю і моркву. Варіть на повільному вогні приблизно 5 годин, потім дістаньте з бульйону м’ясо й остудіть його. Відокремте м’ясо від костей, наріжте його й перемішайте. М’ясо розкладіть по блюдах, попередньо поклавши на дно кожного з них здрібнений часник (за бажанням). Процідіть теплий бульйон і залийте ним м’ясо. Залишіть до повного остигання, потім перемістите блюда в холодильник і дочекайтеся поки холодець застигне.
Якщо ви вирішили приготувати заливну рибу, а не м’ясо, технологія та ж. Страву готують із декількох видів риби із хребтами, які в остаточному підсумку забезпечать бульйону застигання. Зрозуміло, перед розкладкою риби по блюдах хребти й кістки видаляють.
МЛИНЧИКИ-МІШЕЧКИ З НАЧИНКОЮ
Для млинців: 1 ст. пшеничного борошна вищого сорту, 1,5 ст. молока, 4 курячих яйця, 1 ст. л. цукру, щіпка солі, рослинна олія.
Збийте яйця із цукром і сіллю в глибокому посуді. Потім додайте борошно, просіваючи його прямо над посудом, добре перемішайте. Після цього поступово, при безперервному помішуванні, додайте молоко кімнатної температури. Сильно розігрійте пательню й змастіть її рослинною олією, приготуйте млинці. Змажте кожний з них вершковим маслом з верхньої сторони й дайте млинцям охолонути. Потім покладіть усередину кожного млинця начинку, зберіть млинець мішечком і обв’яжіть зеленою або шніт-цибулею. До подачі на стіл тримаєте закуску в холодильнику.
Варіантів начинки для млинців-мішечків, що символізують новорічні подарунки, може бути багато. Наприклад, червона ікра з маскарпоне й сметаною, форель із сиром, курячі шлунки з яйцем.
КАНАПЕ З ЛОСОСЕМ І СИРОМ
350 г слабо соленого (або копченого) лосося, товстий лаваш, вершкове масло, 250 г вершкового сиру, 1/2 склянки сметани, цедра 1 лимона, пучок кропу, сіль за смаком.
Змішайте вершковий сир, сметану, терту цедру, здрібнену зелень кропу. Посоліть за смаком (не забувайте, що риба солона). Намажте половину суміші на лаваш, зверху укладіть тонкі скибочки лосося. Другий лаваш намажте маслом і укладіть його (маслом униз) на рибу. Зверху знову намажте лаваш сирною масою, укладіть рибу й накрийте змазаним маслом лавашем. Накрийте отриманий «торт» плівкою й приберіть у холодильник мінімум на 4 години (або на ніч).
Використовуючи гострий ніж, обріжте краї й наріжте «торт» невеликими (на один укус) квадратиками. Проткніть кожне канапе зубочисткою або шпажкою, за бажанням прикрасьте часточкою лимона й гілочкою кропу.
РОЛИ З ОГІРКОМ, СИРОМ І КРЕВЕТКАМИ
2 великих огірка, 150 г вершкового сиру, 4 ст. л. знежиреного йогурту, 1 болгарський перець, 50 г маслин, сік 1 лимона, невеликий пучок кропу, мелений чорний перець за смаком, креветки для прикраси.
Солодкий перець звільніть від серцевини, обполощіть і наріжте соломкою. У ємність викладете вершковий сир, йогурт, перець і маслини, нарізані колечками. Полийте все це соком лимона й поперчіть, ретельно перемішайте масу. Наріжте огірки тонкими кружечками, щоб їх легко можна було звертати в трубочки. Кожний кружечок намажте сумішшю, потім акуратно скачайте. Скріпіть краї зубочисткою. Зверху прикрасьте кожний з ролів креветкою.
СВИНЯЧІ РЕБЕРЦЯ З КАРТОПЛЕЮ В ДУХОВЦІ
500 г свинячих ребер, 10 великих картоплин, 1 велика цибулина, 1 великий зубок часнику, сіль і спеції - за смаком, кріп або будь-яка інша зелень, рослинна олія для запікання.
Свинячі ребра промийте, натріть сіллю, спеціями й здрібненим часником. Цибулю наріжте півкільцями й змішайте з реберцями, акуратно перетираючи так, щоб він трохи пустив сік. Залишіть для маринування на час підготовки інших інгредієнтів. Картоплю очистіть, обполощіть і розріжте на часточки. Розігрійте духовку до 180°С, влийте на лист небагато рослинної олії, викладіть картопляні часточки, а на них – нарізану чисту зелень і реберця. Запікайте 15-20 хвилин, потім викладіть на реберця цибулю і запікайте ще 20 хвилин.
ІНДИЧКА З ГРИБАМИ
На 4 порції: 800 г філе верхньої частини гомілки індички; 500 г консервованих грибів; 100 мл вершків; 1 цибулина; 2 ст. л. топленого масла; 2 лаврових листки; 1 ст. л. лимонного соку; сіль, перець, порошок солодкого червоного перцю.
Цибулю очистіть й наріжте кубиками. М’ясо посипте сіллю, перцем і обсмажте в топленому маслі з усіх боків, додавши нарізану цибулю та лаврові листки. Влийте 250 мл холодної води і тушкуйте в заздалегідь нагрітій духовці до 200°С, накривши кришкою. Гриби почистіть, великі - розріжте на 2 або на 4 частини. Через годину гриби додайте до м’яса і продовжуйте тушкувати, знявши кришку, ще годину. Готову печеню дістаньте з духовки, додайте вершки і доведіть до кипіння. Підсоліть, приправте чорним і червоним перцем і лимонним соком. Потім поріжте гомілку індички на порції і викладіть на таріль разом із грибами. На гарнір подайте обсмажену картоплю.
ПРЯНИКОВА ЯЛИНКА
100 г олії; 200 г меду; 125 г цукру; 600 г борошна вищого сорту; 2 ч.л. какао-порошку; 1/2 пакетика розпушувача тіста; щіпку солі; 1 яйце; 1 білок; 1 склянку цукрової пудри; олію (змастити деко).
Олію, мед, цукор, прянощі змішайте і, безперервно помішуючи, підігрівайте, поки не розчинеться цукор. Борошно в суміші з розпушувачем просійте, додайте какао, сіль, яйце та медову масу. Замісіть тісто і залишіть його відстоятись на ніч на кухні. Далі виріжте з картону шаблони 9-ти зірок, розміром від 5 до 15 см і 7 кружків діаметром 3 см.
Розкачайте тісто товщиною 0,5 см, виріжіть з нього зірки та кружечки і печіть у заздалегідь розігрітій духовці до 200° С протягом 10 хвилин. Гарячими зніміть з дека і дайте охолонути. Білок з цукром розітріть в густу масу. Потім покладіть на піднос найбільшу зірку, зверху кружечок, далі - меншу зірку і так складіть, як пірамідку, ялинку, чергуючи зірки та кружальця, скріплюючи їх цукровою помадкою. Найменшу з зірок прикріпіть вертикально на верхівці «ялинки». Обсипте «ялинку» цукровою пудрою.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2802 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023