Як не захворіти під час відпустки?
Ось і наступила пора літніх канікул і відпусток. Законні місяць-інший без роботи і справ. Часу повно, але хочеться, щоб не валятися в постелі в томлінні порожньому або з якоюсь недугою, а щоб кожний день був наповнений прекрасними, новими враженнями та радісними емоціями. Однак, саме в цей період особливо не хочеться, щоб тебе наздогнали які-небудь хвороби або дали про себе знати колишні болячки. Адже тоді вся радість від відпустки, звичайно ж, пропаде. Як же убезпечити себе від хвороб під час відпустки і не занедужати? З цим питанням ми звернулися до спеціаліста-гігієніста - кандидата медичних наук, доцента Любові Михайлівни Кіцуле.
- Відпустка - це, як правило, палюче сонце, теплий пляж, пінне море, білий пісок або галька. Пекуча температура повітря викликає в нас бажання з'їсти або випити щось холодне, благо й вибір холодних продуктів на пляжі досить великий. Морозиво, охолоджений квас, холодні коктейлі, мінеральна вода з льодом.
Одержуючи порцію холодного, ми одержуємо тимчасове задоволення, але при цьому обманюємо свій організм. Холодна їжа є причиною багатьох хвороб горла, а також причиною нежитю, високої температури, втрати голосу. Не вживайте холодну їжу у великих кількостях, усе добре в міру. Їжте трохи морозива (однієї порції на день буде досить) і пийте холодні напої потихеньку, а краще й зовсім через трубочку.
- Якщо ви приїхали на море, то, звичайно, головна справа - купання. Чи є отут підводні камені?
- Ще які, навіть якщо дно піщане. Не купайтеся довго в холодній морській воді. Як правило, вранці вода найхолодніша, а до вечора тепла. Якщо температура води низька, не ризикуйте своїм здоров'ям, краще відмовтеся від купання зовсім. Насолоджуйтеся сонячними і повітряними процедурами, а купання залишіть на той час, коли вода нагріється сонцем.
- Багато хто, особливо дівчата, прагнуть досягти шоколадної засмаги, лежачи на пляжі іноді годинами на пригріві...
- У жодному разі робити цього не можна. Засмагайте в покладений час - до 11 години вранці і після чотирьох увечері. Приймаючи відкриті сонячні ванни в неналежний час, ви ризикуєте одержати сонячні опіки на шкірі й "заробити" сонячний удар. Обов'язково надягайте головний убір, коли перебуваєте під променями сонця. Засмагайте винятково під парасолькою, особливо в перші дні відпустки. Користуйтеся необхідною сонцезахисною косметикою, а також косметикою, призначеною після прийняття засмаги. Так ви уникнете безлічі шкірних проблем: опіків, алергії на сонце, підвищеної пігментації.
- Чи можна застудитися і підхопити запалення легенів у теплих краях?
- Легко. А тому, пакуючи валізи, обов'язково візьміть із собою теплі речі. Куртка-вітровка, теплий светр або кофта, джинсівка - усе це може знадобитися на відпочинку. На більшості курортів увечері утримується прохолодна погода, що супроводжується вітром з моря. Не одягнувши в таку погоду теплі речі, ризикуєте, як мінімум, застудитися, а як максимум, одержати запалення легенів. Відомий не один випадок, коли відпочиваючий на морі, підхопив цю хворобу, завдяки тому, що зневажив вдяганням куртки у вечірній час на морському курорті.
Кондиціонери, вентилятори, відкриті навстіж вікна і кватирки, що дають протяги. Ось ще одна досить часта причина хвороб під час відпустки. Як правило, перебуваючи поблизу цих джерел свіжості, люди не помічають, коли застуджуються. Кондиціонери в номерах готелів при неправильному використанні можуть зіграти дуже жорстокий жарт. Переохолодження тіла, хвороби горла й легенів, різна застуда - забезпечені.
Навіть відкриті вікна в міських маршрутних автобусах на курорті можуть привести до того, що ви застудите вухо, зуб, лицьові нерви.
- Що може розладнати нас і наш шлунок у краях далеких і не дуже?
- У відпустці на курорті ми, як правило, любимо їсти смачні свіжі фрукти, овочі й баштанні. Однак, такі продукти добре споживати розумно й у невеликих кількостях. Особливо, якщо курорт закордонний і перебуває де-небудь у далеких тропіках. Екзотичні фрукти, втім, як і екзотична їжа - велика новинка для нашого шлунка. Незвична їжа може обернутися для відпочиваючою повною несподіванкою. Проблеми з кишечником, шлунком, діарея та навіть харчові отруєння можуть запросто стати причиною невдалої відпустки. Місцева вода на деяких курортах також може принести безліч проблем. Тому дуже уважно підходьте до того, що ви їсте, купуйте воду в пляшках для питва, завжди ретельно мийте свіжі фрукти й овочі і обов'язково зберігайте їх у холодильнику.
- А що варто покласти в похідну аптечку?
- Ще до виїзду в краї близькі або далекі, варто почати приймати вітамінно-мінеральний комплекс не пізніше, ніж за тиждень. Оптимальний баланс живильних речовин допоможе підтримати організм у нових кліматичних умовах і зміцнить його імунологічні властивості.
Відправляючись у далекі краї, необхідно довідатися в поліклініці про можливі застудні захворювання, інфекції та хвороби, характерні для тих місць. У більшості випадків, існує можливість зробити щеплення від цих недуг і захистити свій організм від неприємних випробувань.
Необхідно також взяти з собою медичні препарати проти ГРВІ та застуди. В інших країнах вони можуть коштувати дуже дорого, видаватися тільки за рецептом або викликати алергійну реакцію. До того ж, ви просто заощадите свій час, захопивши упаковку-іншу аспірину або парацетамолу.
Варто покласти в аптечку також пластир, нашатирний спирт, левоміцетин, но-шпу, вугілля та інші ліки, які ви звичайно використовуєте при виникненні проблем зі здоров'ям. Маленька аптечка допоможе перебороти або попередити велику кількість проблем і дозволить повною мірою насолодитися відпусткою.
АПТЕЧКА ТУРИСТА
1. Від заколисування в транспорті: бонін, драміна, авіаморе.
2. Протигерпесні: ацикловір, зовіракс, феністил пенцивір.
Зміцнюючі імунітет: настойка шипшини, ехінацеї, імунал, арбідол, аміксин.
3. Шлунково-кишкові: мезим, гевіскон, мотиліум, смекта, імодіум, лоперамід, активоване вугілля.
4. Протиалергічні: феністил, супрастин, кларитин.
5. Жарознижуючі: панадол, нурофен.
6. Знеболюючі: нурофен, баралгін, но-шпа.
7. Проти забитих місць і розтягань: фіналгон, фастум-гель.
8. Перев'язні матеріали і зовнішні антисептики: бинт, пластир бактерицидний, перекис водню.
9. Від сонячних опіків.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3253 |
|
© Газета Домовик 2012-2023