Шийний остеохондроз: рівніше спину, вище ніс!

20 квітня 2016

"Голову повісив" - говорять про того, хто впав духом. А може, остеохондроз? Підступна хвороба, якщо вона локалізована в області шиї, діагностується непросто. І чим старша людина, тим вищою є ймовірність захворювання - близько половини жителів планети старше 50 років страждають шийним остеохондрозом, а після 65 у ряди страждальців потрапляють ще 25%.

Лікарі рекомендують прислухатися до свого здоров'я вже після 40 років. Дайте відповідь собі на наступні питання:

1. Чи прокидаєтеся ви від болю в шиї?

2. Хворобливість підсилюється від рухів шиї?

3. Чи траплялися з вами травми шиї?

4. Чи можете торкнутися підборіддям плеча?

5. Під час поворотів голови чи почуваєте ви хрускіт?

6. Чи часто у вас болить і йде обертом голова?

7. Чи відчуваєте ви біль, оніміння, поколювання в руках?

Якщо на більшість питань ви відповіли позитивно, імовірний остеохондроз - варто відвідати лікаря й перевірити стан міжхребцевих дисків.

І все-таки найпоширенішою причиною захворювання є не вікові зміни, а травми - наприклад, наслідки ДТП. Якщо машину наздогнали позаду, шия водія різко випрямляється й згинається, ушкоджуючи зв'язки, м'язи, міжхребетні суглоби, спинномозкові корінці і т.д. Якщо після травми ви відчуваєте біль у шиї та плечах, рухи голови ускладнені, біль віддає в потилицю, руки й під лопатки, високо ймовірний шийний остеохондроз - і тоді не баріться з візитом до лікаря. Наслідками травми також можуть бути запаморочення й нудота.

Для профілактики остеохондрозу настійно рекомендується "тримати спину". Де б ви не були - хоч у трамваї, хоч вдома за вечерею. Крім того, потрібно вибрати невисоку подушку. Читати, писати й працювати за комп'ютером бажано тільки попередньо "проковтнувши аршин" і не нахиляючи голову. Піднімаючи важкості (а краще, звичайно, не піднімати!), теж не нахиляйте голову. А закидати голову небажано зовсім, так само як і повертати в той бік, де відчувається біль.

Як тільки біль затихне, лікар призначить лікувальну фізкультуру. Але одну обережну вправу можна порекомендувати відразу: cтоячи або сидячи тягніться підборіддям до грудей, а потім неспішно й плавно відкидайте голову на спину. Згинайте шию на видиху, а розгинайте на вдиху. Повторіть 10 разів дуже повільно.

Діагностувати шийний остеохондроз зможе тільки кваліфікований терапевт. Захворювання супроводжується вегетосудинною недостатністю (запаморочення, блювота, двоїння в очах, "мушки", райдужні кола і т.д.) і лікар охоче поставить діагноз: "ВСД". У той же час досвідчений лікар за онімінням того або іншого пальця зможе визначити навіть хребець, у якому є зсув. Шукайте професіонала і будьте здорові!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4102 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс