Мушки перед очима

19 жовтня 2019

Мушки перед очима можуть говорити про проблеми з…очима. А може, справа не в них?

Мушки перед очима знайомі кожному з нас: варто занадто швидко піднятися з ліжка, надовго опинитися в духоті або вдаритися головою – вони отут як отут. Це нормально й не вимагає зайвого занепокоєння. Але іноді ви помічаєте, що мушки почали миготіти занадто часто. В цьому випадку саме час задуматися про візит до лікаря, попередньо провівши нехитру самодіагностику за допомогою цього матеріалу.

ПІДВИЩЕННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ

Не секрет, що нерідко гіпертонічна хвороба протікає безсимптомно. У ряді випадків єдиним проявом підвищеного тиску можуть виявитися саме ті самі мушки. Помітивши, що вони стали прилітати частіше, чим раніше, не полінуєтеся взяти в руки тонометр. Якщо на екрані цифри більше, чим 140/90 мм рт ст (а для класичних гипотоників вистачить і 130/80 мм рт.ст.), дуже імовірно що саме гіпертонія є причиною. До речі, вимір АТ допоможе виявити й ще одну можливу причину мушок – артеріальну гіпотонію або зниження артеріального тиску нижче 100/60 мм рт.ст.

Що робити? У першому випадку регулярно вимірювати артеріальний тиск по 2 рази в день протягом місяця, а потім, озброївшись записами, нанести візит терапевтові. В другому – випити чашку міцної кава й трохи полежати піднявши ноги вгору.

МІГРЕНЬ

У більшості випадків нападові мігрені передує аура – комплекс дотикальних і візуальних відчуттів, серед яких нерідко зустрічаються й спалахи перед очима, поява світлих або навпаки темних мушок. Слідом за аурою неминуче приходить і сам напад мігрені, сильний біль може тривати протягом декількох годин і навіть днів. Хворі зі стажем уже знають провісників і симптоми аури, так само як і те, що може спровокувати атаку (наприклад вино, шоколад, голосна музика). Ті, хто вперше зіштовхнулися з мігренню, можуть відразу не зрозуміти, із чим мають справу, але детальний опис того, що передувало головному болю, у тому числі й мушок, допоможе неврологові встановити правильний діагноз.

Що робити? Лікування мігрені, а головне – профілактика повторних нападів непроста справа, яка під силу лише дипломованому неврологові. Тому, виявивши в себе появу мушок, за яким неминуче прямують головні болі, зверніться до нього якнайшвидше.

ОСТЕОХОНДРОЗ ШИЙНОГО ВІДДІЛУ ХРЕБТА

З віком у багатьох з нас у буквальному значенні костеніють еластичні від природи хрящі – міжхребетні диски. У першу чергу страждають шийний і поперековий відділи хребта, які протягом життя випробовують максимальне навантаження. Проблема в тому, що тканина дисків, що розростається, починає здавлювати судини й нервові волокна, що проходять поруч із ними. У результаті з’являються головні болі, запаморочення, потемніння в очах і мелькання мушок. Характерна ознака того, що винуватий атеросклероз – посилення симптомів при поворотах або нахилах голови.

Що робити? Діагностувати остеохондроз шийного відділу хребта допоможе магнітно-резонансна томографія, а невролог підбере правильне лікування, яке дуже різноманітне – від плавання й масажу до таблеток і навіть хірургічного лікування.

ПОРУШЕННЯ МОЗКОВОГО КРОВООБІГУ

Інсульт або транзиторна ішемічна атака можуть початися з такого неспецифічного симптому, як поява мерехтливих перед очима «мушок».  Але у випадку розвитку такого серйозного захворювання навряд чи треба очікувати, що мушки так і залишаться єдиною ознакою хвороби. Тому, якщо крім мушок з’явилися слабість у руці й нозі з однієї й тієї ж сторони, сильне запаморочення, нудота, блювота, порушення мови або втрата симетрії обличчя, якнайшвидше викликати швидку допомогу.

Що робити? Зрозумівши, що слідом за появою мушок приходять більш грізні симптоми, які можуть указувати на інсульт, не зволікайте зі зверненням за медичною допомогою, на рахунку буквально кожна хвилина.

НОВОТВІР МОЗКУ

Мушки перед очима можуть стати першим симптомом ще одного серйозного захворювання, навіть цілої групи захворювань – новотворів мозку. Нейрохірурги вважають, що незважаючи на те, що пухлини головного мозку підрозділяються на доброякісні й злоякісні, усі вони належать до умовно злоякісних, тому що ростуть у замкненій порожнині черепа й можуть серйозно здавлювати головний мозок.  Тому, звернувши увагу на, здавалося б, несерйозний, але, що почав часто з’являтися симптом, можна значно полегшити лікарям роботу, а собі – подальше життя.

Що робити? Зверніть увагу, чи не стали різного розміру зіниці, чи не з’явилося крім мушок двоїння в очах, нав’язливих головних болів і запаморочень. Якщо виникають підозри, і щось іде не так, краще вчасно перевірити стан мозку за допомогою МРТ.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2444 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс