Від безсоння допоможуть молоко та м'ясо

25 жовтня 2018

Сон відіграє важливу роль для нашого загального здоров'я і благополуччя нарівні з харчуванням, керуванням стресом і фізичними навантаженнями. Однак і він, виявляється, залежить від того, чим ми харчуємося.

Викладач в області харчування та дієтології Королівського Лондонського коледжу Софі Медлін запевняє, що для забезпечення гарного сну не можна виключати зі свого меню продукти тваринного походження, зокрема м'ясо й молоко, і деякі інші. Їхній недолік робить сон неспокійним, тривожним і коротким.

Так, дослідники дізналися, як поганий сон впливає на наші гастрономічні переваги, і як харчування впливає на якість сну. Те, що ми їмо, дуже впливає на функції органів, імунну систему, виробництво гормонів і мозок.

Вони стверджують, що короткий або поганий сон пов'язані зі збільшенням споживання менш здорової їжі та великою масою тіла. Потім недолік сну приводить до збільшення кількості їжі та переїдання. У свою чергу це змушує з'їдати продукти з високим вмістом жиру та вуглеводів.

Важливим гормоном, який контролює наш сон, є мелатонін. Він виробляється в головному мозку. На його кількість і наскільки ефективно мозок використовує мелатонін, впливає наш раціон. Багато речовин ми можемо одержувати тільки з їжі.

Так, на рівнях мелатоніну позначається наявність білка триптофану. Це незамінна амінокислота, будівельний блок білків. Також потрібні для здорового сну вітаміни групи В та магній, які допомагають активуватися триптофану. Якщо в раціоні харчування відсутні триптофан, вітаміни групи В або магній, виробництво і секреція мелатоніну буде порушена, а якість сну погіршиться.

Таким чином, надмірно обмежена дієта ставить під загрозу дефіциту живильних речовин і може вплинути на якість сну.

Прекрасним джерелом триптофану є молочні продукти та м'ясо, вони також містять вітаміни й магній.

Також містять їхні горіхи, різні боби, соя й сочевиця. Вони сприяють збільшенню виробництва мелатоніну і підтримують його вивільнення.

Відмінним джерелом вітамінів, магнію і триптофану є риба, бажано з кістками (наприклад, консервовані сардини).

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3783 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс