Як зробити продукти кориснішими
Ці продукти ми вживаємо часто, а деякі з них - практично щодня. І щоб збільшити їхню користь для здоров'я, часом не потрібні ніякі зусилля - треба всього лише трохи змінити спосіб їхнього готування.
То як же зробити кориснішими найзвичайнісінькі продукти?
1. ЧАЙ КРАЩЕ ЗАВАРЮВАТИ НЕ ОКРОПОМ
Чай переважно заварювати зовсім не окропом, як це прийнято вважати, а водою температури 90-95°С – так у ньому краще зберігаються вітаміни.
І це потребує всього хвилини вашого терпіння – приблизно стільки часу потрібно, щоб вода у відкритому посуді охолола до потрібної температури.
2. ВІВСЯНА КАША НА МОЛОЦІ КОРИСНІШЕ КАШІ НА ВОДІ
З молочної каші засвоюється й рослинний білок, що міститься в зернах, і молочний білок – таким чином каша з вуглеводної страви перетворюється на цінну білкову. А якщо каша зварена на воді, то білок з неї не засвоюється взагалі.
3. БОБОВІ ПЕРЕД ВАРІННЯМ ПОТРІБНО ЗАМОЧУВАТИ
І робити це потрібно не для того, щоб квасоля, горох або боби швидше зварилися (хоча цей ефект ви теж одержите), а для видалення з них речовин, які викликають метеоризм. У результаті такого замочування бобові засвоюються на порядок краще.
Зробіть розчин із содою (приблизно 1 ст. л. на 1 л води), замочіть в ньому бобові на 3-4 години, а потім промийте. Ця немудра дія допоможе зробити навіть відомий своєю «музикальністю» горох легко перетравлюваним і безпечним для здоров'я.
4. МАКАРОНИ БАЖАНО НЕДОВАРЮВАТИ
Недоварені макарони мають досить низький глікемічний індекс (40 одиниць – той же, що в суниці або мандарин), а тому гарантують довге почуття ситості. Щоб досягти такого ефекту, варіть макарони на 2 хвилини менше, чим рекомендовано на упаковці.
Вищесказане стосується тільки макаронів із твердих сортів пшениці. Макарони з м'яких сортів ніякі маніпуляції з варінням кориснішими не зроблять – за вмістом швидких вуглеводів їх можна сміливо дорівняти до здобної випічки.
5. БУРЯК КРАЩЕ ЇСТИ СИРИМ
Це мало хто робить, і зовсім даремно.
Спробуйте найбільш популярні салати з буряком – вінегрет і буряковий салат із часником – робити із сирим буряком, здрібненим на дрібній тертці. Виходить приємний свіжий і трохи незвичайний смак – можливо, він припаде вам до душі.
6. КАПУСТУ КРАЩЕ ЇСТИ В ТУШКОВАНОМУ, А НЕ В СИРОМУ ВИДІ
У капусті міститься велика кількість сірковмісних речовин, і ці речовини суттєво збільшують газоутворення. Крім того, у свіжій капусті є речовини, які зв'язують йод, і не дають йому засвоюватися нашим організмом. І якщо людина тривалий час уживає капусту в сирому виді, це суттєво збільшує ризик захворювань щитовидної залози.
Щоб запобігти метеоризму й захворюванням щитовидної залози, тушкуйте капусту. При тушкуванні шкідливі речовини руйнуються, і капуста приносить здоров'ю тільки користь.
7. ПОМІДОРИ КОРИСНІШЕ ВЖИВАТИ У ВИГЛЯДІ ТОМАТНОЇ ПАСТИ
Томати цінуються, насамперед, вмістом у них лікопину, який є найсильнішим антиоксидантом. Термічна обробка майже не знижує його вміст у продуктах, але при обробці з томатів випаровується вода, тому концентрація лікопину збіль-шується.
Так, у свіжих помідорах міститься від 5 до 50 міліграмів лікопину на кілограм ваги, а в томатній пасті – уже від 55 до 1500! Рекомендована норма лікопину – 5-10 мг на добу, що можна одержати в середньому з 300 г свіжих томатів або з однієї столової ложки томатної пасти. Вибір за вами!
8. ПЕЧЕНІ ЯБЛУКА КОРИСНІШЕ ЗА СВІЖІ
Найцінніша речовина в яблуках – це пектин. Він виводить з організму шкідливі сполуки та поліпшує мікрофлору кишечнику. У печених яблук пектину міститься більше, і засвоюється він з них повніше.
9. ВАРЕНА МОРКВА КОРИСНІШЕ ЗА СИРУ
Морква славиться високим вмістом у ній бета-каротину (вітаміну А). У вареній моркві кількість цього цінного елемента значно збільшується.
Але для зниження ваги і підтримки стрункості краща все-таки сира морква – вона менш калорійна і її глікемічний індекс набагато нижче, чим у вареної.
Ось такі несподівані факти. Ураховуйте їх, коли готуєте собі та своїм близьким – і нехай ваш стіл стане ще більш здоровішим!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4750 |
|
© Газета Домовик 2012-2023