Досить неприємна проблема
Доглядаючи за шкірою тіла, ми, на жаль, не приділяємо достатної уваги ступням. А наші п'яти вимагають уваги особливо часто, але зазвичай одержують її менше, чим варто було б. Зате потім з'являються «неприємності», на кшталт зроговіння шкіри, тріщин і грибка. А чи варто до цього доводити? Але ж краще «зайнятися п'ятами» заздалегідь, і не допускати їхнього пересихання та появи тріщин. Адже це не тільки косметична проблема, що псує зовнішній вигляд і настрій. Це заважає спокійно носити відкрите взуття влітку, змушує почувати себе ніяково - п'яти увесь час доводиться ховати. Жінок це хвилює частіше - чоловікам легко сховати проблему під шкарпетками.
Фахівці вважають, що тріщини з'являються при надмірній сухості шкіри й часто спостерігаються у людей з неполадками в ендокринній системі. Вони можуть бути також симптомами шкірних захворювань, авітамінозу, діабету та гастриту. Провокуючим моментом появи тріщин є носіння синтетичних шкарпеток і незручному взуття.
Спробуємо допомогти вирішити цю проблему.
Позбутися тонких насічок на п'ятах допомагає яблуко. Його натирають на дрібній тертці, викладають пюре на шматочок щільної тканини і прикладають до п'ят, зафіксувавши бинтом. Тріщини набагато важче піддаються лікуванню, але за допомогою регулярних лікувальних процедур і зволожуючих засобів можна позбутися цієї неприємності назавжди. Обов'язковим і найефективнішим методом вважаються мильно-содові, з морської та повареної солі або трав'яні ножні ванночки, які необхідно робити не рідше трьох разів на місяць.
Після того як ноги гарненько розпаряться, обережно очищають ороговілий верхній шар шкіри за допомогою дрібнозернистої пемзи або спеціальної педикюрної щіточки із твердою щетиною й утирають у п'яти трохи теплої маслинової олії.
Якщо шкіра сильно загрубіла, то відразу після ванночки рекомендується покласти на п'яти (на ніч) компрес зі свіжої ріпчастої або кашку з пір'я зеленої цибулі. Іноді достатньо дві-три такі процедури, щоб шкіра знову стала ніжною і гладкою.
Починається овочева пора, і її теж можна використовувати в лікувальних цілях. Одним із найбільш результативних засобів лікування тріщин вважається капустяне листя, яке прикладають на ніч. Аналогічною дією володіє і свіжий помідор. Огрубілу шкіру легко розм'якшити, якщо також накласти на п'яти на 30 хвилин маску зі свіжого огірка або кабачка. Після цього ноги вимити теплою водою і змазати жирним живильним кремом.
Якщо ви запустили ноги настільки, що з'явилися глибокі тріщини на п'ятах, спробуйте такі нескладні процедури:
• До добре вимитих картопляних очисток кладуть жменю лляного насіння, заливають водою і кип'ятять до утворення густої каші. Після того як вона охолоне до терпимої температури, опускають в неї ступні і тримають 20 хвилин. Потім споліскують і обережно знімають верхній шар шкіри за допомогою дрібнозернистої пемзи або спеціальної щіточки педикюру з жорсткою щетиною або ножицями, продезінфікованими спиртом або горілкою. А самі тріщини рясно змащують смальцем, надягають на ноги целофанові пакети, а зверху - бавовняні шкарпетки. Добре це залишити на всю ніч.
• Бульби картоплі відварюють в шкірці до розсипчастого стану і, додавши трохи води, в якій вони варилися, злегка розминають виделкою. У теплому картопляному відварі ноги тримають 30-40 хвилин, потім споліскують теплою водою і змащують тріщини касторовою олією або будь-яким жирним кремом. Роблячи цю процедуру на ніч, не забудьте надіти тонкі бавовняні шкарпетки.
Загоюють тріщини і щоденні примочки або гарячі компреси з кореню оману. Мед теж гарні ліки - на шматочку бавовняної тканини його накладають на тріщини. Можна залишити медяний компрес на ніч, закріпивши його бинтом, а вранці обмити п'яти теплою водою, змазати зволожуючим дитячим кремом і накласти звичайний лейкопластир, щоб удержати вологу на шкірі.
Також для лікування тріщин використовують кисляк, змішаний з вершковим маслом. У мисці збивають 30 г вершкового масла, додають половину склянки кисляку й усе ретельно перемішують. Після ножної ванночки отриману суміш наносять на п'яти і легкими круговими рухами втирають у тріщини. Допомагає і змазування п'ят відваром кори дуба або календули (столова ложка - на склянку води).
При глибоких тріщинах, для запобігання інфікування, п'яти зм'якшують маззю, що містить антибіотики, розтираючи її круговими рухами. Взагалі при лікуванні шкіри пяток віддають перевагу кремам, що містять бджолиний прополіс або вітаміни А і F.
Найбільш складний і неприємний момент, коли тріщини п'яти запалюються, припухають, червоніють, навколо них з'являються гнійнички. У цьому випадку не обійтися без лікарської допомоги і серйозного антибактеріального лікування.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3150 |
|
© Газета Домовик 2012-2023