Синє небо шкодить очам більше, ніж комп'ютерний екран
Незважаючи на побоювання вчених щодо шкідливого впливу синього світла на очі людини, виявилося, що більшість гаджетів виробляє менше світла такого типу, чим блакитне небо в ясний день.
Оскільки люди часто користуються комп'ютерами й телефонами, а також джерелами з низьким енергоспоживанням, як, наприклад, люмінесцентні та світлодіодні лампи, очі людини зазнають подвійне навантаження.
Світло ламп накалювання менш шкідливе, чим випромінювання екранів і низькоенергетичних ламп. Вивчивши характеристики ламп, комп'ютерних екранів і дисплеїв мобільних пристроїв, учені прийшли до висновку, що інтенсивність випромінювання цих джерел однаково менша, ніж та, з якою очі людини контактують на відкритому повітрі в ясний день. І це за умови, що людина буде дивитися тільки на небо, а не на світло сонця, що, як відомо, дуже шкідливе для незахищених очей. Таким чином, сітківку ока неможливо ушкодити в процесі роботи або гри за комп'ютером.
Проте, фахівці попереджають, що діти більш чутливі до синього світла й та кількість випромінювання, що добре сприймає око дорослого, небезпечна для дитини. Для профілактики ушкодження очей вчені рекомендують знижувати яскравість пристроїв у вечірній час.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3213 |
|
© Газета Домовик 2012-2023