Життя після інфаркту міокарда

25 лютого 2015

Інфаркт міокарда - це форма ішемічної хвороби серця, у результаті недостатнього кровопостачання розвивається її відмирання.

Люди, які перенесли інфаркт, повинні відмовитися від паління. Статистика свідчить, що зі 150 таких хворих 100 курили. 98,8 відсотки з них, занедужавши, відмовляються від цієї шкідливої звички. 

Нікотин сприяє звуженню судин, зменшенню вмісту в крові вітаміну С, а також речовин, що розріджують кров. У той же час збільшується кількість хімічних продуктів, що сприяють утворенню в стінці судин атеросклеротичних бляшок. 

Інша важлива причина появи бляшок у судинах, що живлять м'яз серця, - тваринні жири. 

Людям, у яких звужений просвіт судин серця, а особливо після інфаркту міокарда, рекомендується скоротити споживання тваринних жирів. У середньому людині на день необхідно 70-90 грамів жирів разом з тими, які входять у продукти харчування. Половина жирів має бути рослинного походження. 

У повних людей діафрагма розташовуються високо, ускладнюючи роботу серця. Часто у них спостерігається здуття живота, запори. Налагодить людина руховий і харчовий режим, схудне, і серцю працювати легше. 

Схуднення зазвичай іде за рахунок виділення з жирів, що розщеплюються, надлишку води, але якщо людина їсть солону їжу, цей процес сповільнюється або зовсім припиняється. Отже, солона їжа також сприяє збільшенню ваги. 

Зниження ваги тіла, обмеження кількості солі та зменшення калорійності їжі допомагають і в боротьбі з атеросклерозом. Корисні продукти, що багаті калієм: сир, сухі фрукти, апельсини, картопля. Фрукти й овочі, їхня клітковина поліпшують діяльність кишечнику та сприяють виведенню з організму зайвого холестерину. 

Регулярні фізичні вправи, максимальне перебування на повітрі, раціональне харчування, поліпшують функцію серцевого м'яза, і людина поступово підготовляється до трудової діяльності. 

Питання про працездатність людини, яка перенесла інфаркт, вирішується залежно від індивідуальних особливостей організму. Звичайно є бажаним повернення її на колишню роботу. У праці взагалі закладений найсильніший життєвий стимул, а крім того, велике значення має і звична обстановка на роботі, оточення знайомого колективу. 

Практика життя свідчить, що багато хто після інфаркту міокарда залишається на колишній роботі - адже звичні навички легше використовувати, чим здобувати нові. Ось чому повернення до колишньої праці є особливо сприятливим для нервової системи хворого. Але він не повинен працювати у вечірні, тим більше в нічні години, їздити в тривалі, важкі відрядження. Деяким хворим рекомендується вдень відпочивати протягом години. 

Буває й так, що людина за станом здоров'я не зможе повернутися до колишньої роботи. Що ж робити? Відмовитися від трудової діяльності? У жодному разі. Адже праця сама по собі - найсильніший лікувальний фактор. Такому хворому лікарі рекомендують перейти на більш легку роботу, що вимагає меншої розумової та фізичної напруги.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4124 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс