Полтавський бішофіт
Двадцять років тому в надрах Полтавщини був відкритий бішофіт - природний мінерал, що включає хлоридно-магнієвонатрієвий комплекс, йод, бром, залізо та інші елементи.
У світі є всього три промислових родовища бішофіту - у Туркменістані (на поверхні), у Росії (глибина 1-1,5 км), і в Україні - 2,5 км. Глибина залягання безпосередньо відображає вік і, відповідно, - біологічні ефекти. Як вино - чим старше, тим цінніше, Полтавський бішофіт дає найширший ефект. Туркменський бішофіт, приміром, використовується тільки в технічних цілях.
Полтавський бішофіт - геологічний аналог Мертвого моря, на відміну від якого бішофіт має більш складний мінеральний склад, більший вміст магнію, і тому - більш широкі оздоровчі та лікувально-профілактичні властивості.
Бішофіт виконує помірну протизапальну й аналгезивну дію при хронічних запальних захворюваннях. Приводом для застосування розсолу послужили спостереження про зменшення болю при захворюваннях суглобів рук у робочих свердловин Нижньокамського річкового району після контакту (миття рук) із цим розсолом.
Бішофіт дозволений до застосування в якості зовнішнього (бальнеологічного) засобу при деформуючих артрозах, ревматоїдному артриті, радикуліті, люмбалгії та інших хронічних запальних і дистрофічних захворюваннях опорно-рухового і нервово-м'язового апарата.
Полтавський бішофіт можна застосовувати вдома. Досить просто й ефективно - вдома ввечері 1-2 хвилини розтерти проблемну зону (суглоб, спину, поперек) бішофітом і тепло вкутати на 1-2 години.
Краще застосовувати гель бішофіту. Руки або ноги (дрібні суглоби, п'яткову шпору, при судомах) - добре розтерти гелем і надягнути теплі шкарпетки або рукавички. Можна робити ванночки з бішофітом і компреси, розводячи його з гарячою водою. Результат - уже на ранок.
За більш детальною інформацією про застосування бішофіту вам, все-таки, краще звернутися до лікаря.
ДОВІДКА
Бішофіт уперше був виявлений у вигляді компонента в знаменитих штасфуртських соленосних відкладеннях у Німеччині німецьким геологом і хіміком Карлом Оксеніусом (1830-1906), що і назвав його по імені знаменитого німецького хіміка й геолога Карла Густава Бішофа (Bischof), щоб увічнити ім'я останнього за його заслуги в хімії, як допоміжній науці геології. Роком офіційного відкриття бішофіту вважається 1877 рік.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7860 |
|
© Газета Домовик 2012-2023