Гомасіо: приправа довгожителів
Для багатьох їжа без приправ нудна й несмачна. Мова іде не про хімічні речовини, такі, як, наприклад, глутамат натрію, а про такі, які несуть користь здоров’ю. У Японії приправою довгожителів є гомасіо. У свіжоприготовленої приправи приголомшливий аромат.
ЯК ПРИГОТУВАТИ ЯПОНСЬКУ ПРИПРАВУ ДОВГОЖИТЕЛІВ?
Її назва походить від слів «гома» - кунжут і «сіо» - сіль. Традиційно її готовлять із кунжуту й солі. При приготуванні гомасіо дотримуються певного співвідношення складових: на 1 частину морської солі – 18 частин кунжуту.
У насінні кунжуту міститься безліч корисних речовин, що виявляють сприятливий вплив на діяльність організму.
ГОМАСІО. РЕЦЕПТ
Сам процес приготування гомасіо дуже цікавий. Для того щоб приготувати цю приправу вам знадобиться:
1 чайна ложка морської солі
18 чайних ложок чорного або коричневого кунжуту
На пательні обсмажувати сіль доти, поки вона не втратить білий колір і з’явиться злегка аміачний запах. Ця процедура приблизно займе близько трьох хвилин. Сіль необхідно розтерти в ступці до порошкоподібного стану.
Окремо присмажувати кунжут, попередньо промитий доти, поки зерна не почнуть здуватися. Робити це потрібно на маленькому вогні, щоб уникнути підгоряння. Слід звернути увагу, що кунжут потрібно обсмажувати саме вологий, тому що сухе насіння швидко згорить, так і не встигнувши розкритися. Під час обсмажування сковороду необхідно струшувати й перемішувати дерев’яною лопаточкою, щоб зерна не підгоріли.
Важливо: приступати до жарення кунжуту слід після того, як підготовлена морська сіль: обсмажена й розтерта.
Додати обсмажені зерна кунжуту до солі й розтирати доти, поки вони не почнуть розкриватися. Від того, як розтираються зерна, залежить смак приправи: м’яке розтирання додасть легкий солодкуватий смак, у той час як надто жорстке розтирання додасть приправі солоний присмак. У свіжоприготовленого гомасіо приголомшливий аромат.
Не варто готовити приправу взапас, через два тижні в неї з’явиться прогірклий смак і втратяться властивості.
Гомасіо одержала популярність і в європейській кухні. Зараз її використовують, як приправу до перших і других страв. Вона поліпшує смак їжі, а також має профілактичні й лікувальні властивості.
Гомасіо очищає кров, шлунок, печінку. Чищення відбувається за рахунок того, що крапельки олії, які осідають на кристалах солі, коли попадають в організм, як липучки набирають на себе шлаки токсини й виводять їх. Тому, її приймають і окремо від їжі, по 1 ч. л. 3 рази в день до їжі.
От така приправа гомасіо – їжа з нею і смачна, й корисна!
Коментарі: 1 шт. | Переглядів: 2072 |
|
© Газета Домовик 2012-2023