Асафетида: пряність, що віддаляє старість!
Іранську (а також афганську й курдську) пряність асафетиду на батьківщині називають інг, ферула смердюча, хінг, чортовий кал, підкреслюючи огидний запах пряності.
У свіжому виді асафетида здатна завдати серйозного удару по всіх кухонних ароматах, а також проникнути в кімнату й намертво всотатися в килими й дивани. Але секрет гарного смаку асафетиди в тому, що запах її стає дивно приємним після обсмажування рослини в маслі. За смаком пряність трохи нагадує часник, але перевершує його по лікувальних властивостях.
Асафетида була досить популярна як пряність і цілюща трава в Римській імперії. Її використовували для лікування періодичних головного болю по типу мігрені. І вважалося, що це один з найдійовіших засобів. А слава смаженої асафетиди пішла від прадавнього трактату «Камасутра», у ньому вона значиться як спеція, що усуває серцевий біль й віддаляє старість!
Асафетида, що використовується в їжі:
- знижує прояви поліартриту, радикуліту, остеохондрозу,
- відновлює функцію надниркова й статевих залоз,
- рятує від метеоризму,
- лікує горло при застудах і ангінах (розмішайте щіпку асафетиди й 1/2 ч. л. куркуми в склянці теплої води й полощіть горло),
- допомагає від зубного болю (щіпку асафетиди змішайте з декількома краплями лимонного соку, щоб вийшла кашка, і прикладете до ясен або хворого зуба, а щоб потрималася довше, можна притиснути її тампоном),
- заспокоює нервову систему,
- підвищує розумову й фізичну активність (додавайте її в різні страви).
Готова пряність – це мигдалеподібні зернятка обсмаженої смоли або порошок асафетиди, які є замінником часнику, добре сполучаються з куркумою, кмином, чорною гірчицею й імбиром. В азіатській кухні асафетиду використовують як приправу до баранини й рису. Ми можемо додавати її в перші й другі страви за смаком ( від щіпки до 1/2 ч. л. на порцію).
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2241 |
|
© Газета Домовик 2012-2023