Таємниці омели білої

17 січня 2019

Омела біла обкутана таємницею прадавніх легенд і переказів. В астрологічно-лікувально-рослинній магії омела біла займає одне із провідних місць.

Астрологічний опис рослини: аура – тепла; планета – Земля; стихія - повітря.

Основні магічні властивості: захист людини від порчі; притягнення любові й сімейного щастя; захист від раптового удару блискавки, пожежі, інших несподіваних лих.

Магічні частини рослини: гілки, листя, плоди.

Специфіка збору: 

- найкращий день - 7 липня, у день Івана Купала;

- щомісяця - на 6-й день після молодика збирають гілочки й листя;

- у жовтні - плоди.

Магічно-Астрологічне застосування: з гілочок омели роблять амулети для збереження вірної любові в родині, для того, щоб завагітніти й народити здорову, гарну дитину. Люди, що бояться блискавки, пожежі, носять амулети з омели із собою.

Як антисептик від гнійних ран, у середньовіччі омелу білу мав при собі кожний подорожній.

Як лікарська рослина, омела біла давно й міцно зайняла своє місце, як в офіційній медицині, так і в народній, ставши незамінним компонентом багатьох цілющих зіль.

Країни Європи знайомі з омелою білою більш тисячі років. Цю рослину знали лікарі Прадавньої Греції, у Прадавньому Римі знаменитий Пліній лікував омелою епілепсію й ракові пухлини.

Лікар, алхімік, маг Теофраст Парацельс у часи Середньовіччя успішно використовував омелу білу при лікуванні багатьох захворювань. Слід помітити, що саме Парацельс обґрунтував першим у світі поняття - «внутрішньочерепний тиск». Омелою білої Парацельс лікував усі нервові захворювання, усі види внутрішніх кровотеч, параліч спинного мозку, головні болі, хвороби очей, усі види пухлин. Саме Парацельс, як лікар, маг і алхімік, вивчив усі властивості омели білої й науково обґрунтував її застосування.

У цей час офіційна медицина узаконила препарат омелин - густий екстракт із листів омели білої. Омелин рекомендовано застосовувати при гіпертонії.

Народна медицина як і раніше вірна зцілювальним властивостям омели білої й рекомендує застосовувати її як болезаспокійливий, кровоспинний і в’яжучий засіб.

ВІДВАР З ОМЕЛИ

Готують цілющий відвар, строго дотримуючи дози: 1 столова ложка сухого листя омели білої на 1 літр води, довести до кипіння, кип’ятити не більш 5-6 хвилин, настояти 15 хвилин. Відвар приймати по 2 столових ложки три рази в день за півгодини до їжі – дорослим. Дітям обмежити приймання відвару до 1 столової ложки раз у день перед сном.

Багато легенд і переказів гуляє по світу про чаклунські властивості омели білої. У будь-якій європейській країні цю рослину давно й добре знають. Угорці, поляки, чехи непохитні у своїй любові до омели білої.

Англійці, як нащадки друїдів, обожнюють омелу білу, що росте на дубі, вважаючи її самою священною рослиною. Свою щиру віру в цілющо-магічні властивості омели білої англійці довели справою. Переселенці, їдучи в далеку Америку, неодмінно брали із собою омелу білу - як талісман-оберіг і лікарський засіб. На новій землі омела біла стала часткою рідної Англії, стала символом вірної любові й щастя.

Любов американців до омели білої стала традицією: у переддень Нового року гілочка омели прикрашає будинок кожної американської родини й під нею прийнято цілуватися.

Цікаво, що використання омели у свята й по врочистих випадках сходить до стародавності. Коли римляни завоювали Британію й Галлію (сучасна Франція), вони зустрілися там з народом, який називався кельтами. Кельти були строго організовані під керівництвом жерців, які в них називалися друїдами. Друїди вчили, що душа людини безсмертна. Багато з їхніх обрядів були пов’язані з обожнюванням дерев, і, на їхню думку, усе, що росте на дереві — дарунок небес. Серед самих священних із цих «дарунків» була омела. Друїди відрізали омелу золотим ножем і вішали над входом у житло, щоб захиститися від злих духів. На їхню думку, тільки щастя могло пройти під омелою. Тут і слід шукати початок традиції поцілунку під омелою! Серед скандинавів омела теж вважалася символом удачі. Вони збирали її під час зимових свят, і кожна родина отримувала гілочку, щоб повісити над входом у свій будинок. Вважалося, що це захищає родину від злих духів. 

Одна із причин того, що омела стала вважатися священною, полягає у відсутності у неї коріння в землі. Вона росте на гілках інших дерев. Молода омела, яка щойно пробилася з насіння пускає маленькі відростки, які протикають кору гілки, на яку впало насіння. Після того, як вони пробиваються через кору й досягають самого дерева, вони розростаються й поглинають у такий спосіб частину вологи й живильних речовин, які містяться в дереві. Ці речовини й волога підживлюють молоду омелу, яка потім росте подібно більшості інших рослин. Таким чином, ви бачите, що між омелою й ґрунтом немає прямого зв’язку. Іноді омела розростається настільки буйно, що вбиває дерево, якому зобов’язана життям. 

Омела росте на дубах і інших деревах у багатьох місцях у Європі й США. Ягоди, які на ній ростуть, люблять птахи. Коли вони клюють ці ягоди, клейке насіння прилипає до їхніх дзьобів. Намагаючись їх видалити, птахи труться дзьобами об інші дерева й у такий спосіб розносять насіння.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3802 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс