Золота пряність: чому такий корисний шафран

5 жовтня 2017

Шафран - це унікальна спеція, яка має безліч цілющих для організму властивостей. Дізнайтеся, чому варто включити шафран у свій раціон цієї осені.

НАСИЧУЄ ОРГАНІЗМ МІНЕРАЛАМИ

Шафран є гарним джерелом мінеральних речовин. Зокрема, включивши в раціон цю спецію, можна наситити організм калієм, кальцієм, магнієм, марганцем, залізом, селеном і цинком. Калій благотворно впливає на роботу серцевого м'яза та нормалізує тиск, марганець і цинк потрібні організму для синтезу антиокислювальних кислот, а залізо необхідне для відтворення еритроцитів.

ПОЛІПШУЄ ЗІР

Учені провели дослідження, результати якого довели, що шафран позитивно впливає на зір людей, що страждають так званою м'язовою дегенерацією. Такі зміни в організмі пов'язані із природнім процесом старіння. Яким чином пряність впливає на організм? Шафран діє як сильний антиокислювач, зачіпаючи гени, які керують рівнем жирних кислот у мембранах клітин. Таким чином, зорові клітини сильнішають.

БОРЕТЬСЯ З ДЕПРЕСІЄЮ

Шафран багатий цінними ефірними оліями, серед яких пінен, борнеол, терпінен і ряд інших. Зазначені компоненти виявляють антиокислювальну дію на організм, заспокоюють нервову систему та поліпшують настрій. 

Крім цього, до складу спеції входить а-кроцин, який відносять до природних антидепресантів.

ОПІКУЄТЬСЯ ПРО ШКІРУ

До корисних властивостей шафрану можна також віднести його здатність впливати на стан шкіри. Спецію часто використовують у якості інгредієнта антивікової косметики. Доведено, що шафран поліпшує колір обличчя, розгладжує дрібні зморшки, зменшує прояви пігментних плям і стимулює обмінні процеси в клітинах.

ВИВОДИТЬ ТОКСИНИ

Багатий склад спеції робить шафран незамінним засобом при лікуванні безлічі недуг. Учені відносять його до числа найефективніших природних антисептиків. Відомо, що шафран використовується не тільки для лікування неврозів і безсоння, але також допомагає очистити кров і вивести токсини з організму.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3394 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс