Домашній квас
8 л води, 60 г свіжих дріжджів, 1 склянка цукру, 1 буханець житнього (бородінського) хліба вагою 500-700 г, ізюм.
Хліб порізати скибочками, висушити в духовці на максимальній температурі до коричневого кольору, чим темнішими будуть сухарі, тим темнішим буде за кольором квас, але не пересмажте хліб, інакше квас буде гірчити.
Воду скип'ятити у великій емальованій каструлі, зняти з вогню, усипати цукор і покласти сухарі, залишити так до остигання. Вода має бути ледве теплою. Коли охолоне зачерпнути трохи цієї води мискою і розчинити добре в ній дріжджі, перелити їх назад у каструлю, можна розмішати трохи ложкою щоб дріжджі розподілилися рівномірно. Обв'язуємо каструлю тканиною або марлею і ставимо квас у тепле місце, де він буде бродити півтори доби.
Після закінчення строку процідити квас в іншу каструлю через марлю, можна додати ще цукру за смаком, але не сипте його занадто багато інакше квас буде занадто міцним. Проціджений підсолоджений квас розлийте по 3-х літрових банках (їх вийде 2 шт. тобто 6 літрів), у кожну банку кинути по щіпці ізюму (він додатково газує квас, від цього він стає більш різким). Банки прикрити блюдцями, тільки не кришками, поставити квас ще на добу в холодильник. Після закінчення цього строку на дні банки збереться осад, потрібно буде акуратно перелити квас через сито по інших банках, намагаючись не збовтувати осад, ізюм покласти назад у квас, ставимо банки з квасом у холодильник і можна насолоджуватися!
Хлібне сусло (хлібна гущавина) яке залишилося після закваски не викидайте, другий квас приготовлений з нього виходить ще смачніше першого, із приємним кислим смаком. У нього потрібно буде додати 7 л води, 1/2 скл. цукру, 1/2 буханця хліба й 40 г дріжджів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4634 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023