Трав'яні чаї для настрою
Мабуть, кожний з нас знайомий з перепадами настрою, які часом обґрунтовані, а іноді «зростають на порожньому місці».
Прекрасно розуміючи, що із цим потрібно щось робити, ми приходимо в ще більше обурення, коли хто-небудь починає співчутливо запитувати «Чому ти такий злий?», а ти насправді і не злий зовсім, просто дратує тебе все навколо, і сам собі буваєш не радий.
Причин подібної несподіваної поведінки може бути безліч: і аврал на роботі, і магнітні бури, і утома, що накопичилася... Але замість того, щоб шукати першоджерело, пропонуємо визначити шляхи рішення проблеми. Адже існують засоби, за допомогою яких можна абсолютно безпечно для здоров'я заспокоїти нерви і постійно перебувати в гарному настрої. А говоримо ми про цілющі трави, які вже дуже давно відомі і використовуються людством.
МЕЛІСА
Це, мабуть, найпопулярніший антидепресант.
У житті кожної людини бувають моменти, коли нерви напружені до межі і ніяк не вдається розслабитися та привести думки в порядок. Зазвичай в подібних ситуаціях ми починаємо приймати валеріану або ковтати гіркі настоянки. Але ж достатньо просто заварити ароматний чай з меліси і прекрасний антидепресант готовий.
Для готування чаю підійде як свіжа, тільки що зірвана меліса, так і висушена. Цю траву можна заварювати самостійно або змішувати зі звичайною заваркою, але набагато корисніше застосовувати суміш трав: квітки та листя меліси (4 частини), плоди шипшини (4 частини) і квітки липи (2 частини). Суміш заварити в заварювальному чайнику окропом, отримуючи таким чином заварку. Важливо знати, що подібний чай не повинен бути міцним, на літр окропу потрібно брати всього 20 г збору. Такий чай допоможе не тільки при стресі, але й при головних і шлункових болях.
ЗВІРОБІЙ
Звіробій, також є натуральним антидепресантом. Він особливо рекомендується тим, кому властиве почуття тривоги та безпричинного занепокоєння, людям схильним до депресій, що переживають по дріб'язках і в результаті позбуваються спокою і здорового сну.
Звіробій прекрасно зміцнює нервову систему. Тому, перебуваючи в складних стресових життєвих ситуаціях, рекомендується випивати щодня 3-6 чашок завареного зі звіробою чаю, а в критичних випадках доповнювати чай настоянкою звіробою - 3 рази на день по 20 крапель. Для готування настоянки потрібно взяти 50 г здрібненої сухої трави звіробою на 0,5 літра горілки. Настоювати протягом 10 днів у темному місці, регулярно струшуючи, після процідити.
Для того, щоб правильно приготувати «чай для настрою» потрібно окропом залити дрібно нарубаний звіробій і настоювати його, укутавши махровим рушником. Тим, кому не до душі смак чистих трав'яних чаїв, можна порадити змішувати звіробій і звичайний чорний чай.
Звіробій гарний тим, що не гірчить ні в чаях, ні в настоях, що робить його застосування приємним і смачним.
Дорослим і дітям, яким важко сконцентрувати увагу і зосередитися, буде корисним сполучення звіробою з мелісою. Такий чай не тільки приємний на смак, але й ідеально підійде для сніданку перед іспитами або заняттями.
Чай приготовлений зі звіробою не має побічного ефекту і благотворно впливає на нервову систему людини. Він сприяє зміцненню імунітету та корисний у період застудних захворювань.
ГЛІД
Широким є застосування глоду в народній медицині, тому що він володіє антиатеросклеротичною дією, активізує кровообіг у судинах мозку та серця, показаний при серцевих неврозах, атеросклерозі, проблемах клімактеричного періоду. Навіть при тривалому прийомі глоду не наступає ніякої токсичної дії або звикання, завдяки чому глід показаний навіть тим, у кого порушена ниркова функція. Корисний глід при безсонні, задишці, запамороченнях. Він не протипоказаний навіть вагітним.
Сердечникам дуже корисний глід, тому що регулює тиск і нормалізує ритм серця. Для підвищення настрою 1 ложку плодів глоду заварити склянкою окропу і настоювати дві години у теплому місці, потім процідити й пити 3-4 рази до їжі протягом дня.
РОЗМАРИН
Здавна розмарин називають улюбленою травою богів і лікарів. Древні лікарі з його допомогою виводили з депресії, вважалося, що він здатний зігріти людину зсередини, тому його призначали для реабілітації після тривалих і важких хвороб.
Розмарин здатний не тільки підвищити настрій, але й нормалізувати самопочуття людини в цілому. Корисний він і для серця.
Щоб приготувати розмариновий «чай для настрою» потрібно повну чайну ложку листя розмарину залити 250 мл гарячої, але не киплячої води, і дати настоятися 15 хвилин. Пити такий чай рекомендується по чашці за сніданком і обідом.
Буде корисним і вино з розмарину. Для його готування потрібно дрібно нарубати жменю розмарину, всипати його в пляшку, потім влити в неї біле столове вино. Настоювати 14 годин, потім його потрібно процідити і приймати після прийому їжі (не менше чим через 20 хвилин) по дві столові ложки.
Бережіть себе і пам'ятайте, що не завжди потрібно бігти в аптеку за таблетками, там же можна купити більш безпечні й корисні трави, які допоможуть упоратися з тривогами і стресом.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3385 |
|
© Газета Домовик 2012-2023