Кілька причин полюбити хурму

13 листопада 2013

З приходом пізньої осені на прилавках ринків і супермаркетів з'являються яскраво-жовтогарячі плоди заморської хурми. У перекладі з перської хурма означає фінік, а з латині - «їжа богів». 

Правильно обраний фрукт солодкий, як мед, оскільки цукор складає чверть його маси. Тому, якщо ви візьмете на роботу два спілих плоди - голод вам не страшний. А разом з живильною енергією ви отримаєте повноцінний набір вітамінів, мінеральних речовин і море задоволення. 

1. Подбайте про зір. У плодах спілої хурми міститься величезна кількість бета-каротину (саме він офарблює її в жовтогарячий колір), що зміцнює зір і перешкоджає старінню очей. 

2. Захистіть легені. Цей же бета-каротин піклується про вашу дихальну систему й перешкоджає розвитку бронхітів і пневмонії. Якщо ви запеклий курець, хурма - ваш фрукт. 

3. Підтримайте серце. До складу хурми входять рослинні цукри й калій, які досить корисні для серцевого м'яза і зміцнюють стінки судин. Завдяки цьому, хурма стабілізує артеріальний тиск і допомагає боротися з гіпертонією. 

4. «Скріпіть» кишечник. Хурма - відмінний в'яжучий засіб при розладах кишечнику та анальгетик при шлункових болях. 

5. Обробіть рани. Плоди спілої хурми мають відмінну в'яжучу і бактерицидну дію, тому прикладіть чистий фрукт до рани або опіку - і швидке загоєння забезпечене. 

6. Урятуйте нирки. Цей фрукт здавна використовували при різних хворобах нирок і сечового міхура. Магній, якого там предосить, допомагає вивести з організму солі натрію і розвантажує нирки. А для сечогінного ефекту потрібно з'їдати 3-4 плоди на день, чергуючи їх з гарячим молоком. 

7. Проженіть анемію. У плодах і листях хурми містяться майже всі мікроелементи (особливо багато заліза) і вітаміни, тому чай з них - відмінний засіб при анемії. 

8. Позбудьтеся болю в горлі. Через високий вміст вітамінів А та С хурма підтримує імунітет при сезонних застудах. А якщо хвороба все-таки наздогнала вас, прополощіть кілька днів поспіль горло соком однієї хурми, розведеним у чарці теплої води і біль відступить. 

9. Розпрощайтеся з депресією. Один спілий фрукт на день наситить ваш організм магнієм, що заспокоює нерви і забезпечує міцний сон. А фруктоза і глюкоза подбають про ваш настрій. 

10. Наведіть марафет. Якщо ви не змогли подужати шматочок хурми, не викидайте його. Це відмінний засіб для боротьби з вуграми та розширеними порами обличчя. Для цього змішайте м'якоть спілого плода з яєчним жовтком і нанесіть тонким шаром на шкіру обличчя. Через 20 хвилин змийте - і приголомшливий ефект вам забезпечений! 

ЯКЩО ВИ КУПИЛИ НЕДОСТИГЛУ ХУРМУ

Плоди хурми потрібно зберігати дуже дбайливо, найкраще в замороженому вигляді, намагаючись не ушкодити оболонку. До речі, заморозка - один з кращих способів позбутися терпкості плодів і в'язкого смаку, причиною яких є дубильні речовини, що містяться в хурмі, і танін, що входить до складу червоного вина та чаю. Ще один зі способів - помістити фрукти в теплу воду на 12 годин. Хурму можна покласти в один пакет з яблуками, помідорами або бананами: вона швидше дозріє під впливом виділюваного цими плодами натурального газу - етилену.

7 СЕКРЕТІВ «ПРАВИЛЬНОЇ» ХУРМИ

До вибору хурми потрібно підходити серйозно: гарний на вигляд плід може виявитися «в'язким» і практично неїстівним. Дозріває хурма в 3 етапи: ранні сорти - у першій половині жовтня, потім - на початку листопада, а найпізніші - у грудні. Залежно від сорту маса плода може коливатися від 80 і навіть до 500 г, а колір змінюватися від жовтогарячого до темно-червоного.

1. Плід повинен бути трохи світліше темно-червоного кольору. Колір справжньої хурми насичений і яскравий.

2. Смачніша хурма округлої або круглої форми.

3. Не варто купувати плід з ушкодженою шкіркою, у спілої хурми поверхня завжди гладка і блискуча. А якщо на шкірочці ви помітили темні смуги та плями - це сигнал того, що її господарка почала псуватися.

4. Якщо ви не збираєтеся з'їсти хурму відразу з приходом додому, вибирайте міцні плоди. Вони дозріють на той час, коли у вас з'явиться бажання ними насолодитися.

5. Плодоніжка та листя у «правильного» плода - сухі і темного кольору.

6. Боки плода повинні бути м'якими - така хурма «в'язкою» не буде. 

7. Любителі сорту Корольок повинні пам'ятати, що найчастіше її представниці тверді на дотик. Їх потрібно вибирати за кольором: у спілої хурми колір шкірки не світло-жовтогарячий, а темно-жовтогарячий.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6635 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс