Лікування геморою в домашніх умовах
Незважаючи на той факт, що гемороїдальна хвороба має багатовікову історію, особливе поширення вона отримала саме в нинішній час. Пояснюється це тим, що сучасна людина змушена вести малорухомий спосіб життя, проводити час у робочому кріслі або за кермом автомобіля. Укупі з неправильним харчуванням все це приводить до застою крові в малому тазі, виникненню запорів і проблем з кишечником, що сприяє розвитку геморою.
Крім зазначених причин розвитку хвороби сприяють нераціональні фізичні навантаження, а саме підйом важкостей. Як занадто пасивний спосіб життя, так і надмірна фізична активність можуть стати причиною геморою. З віком ризик появи хвороби збільшується, що пов'язано зі слабістю судин і наявністю різного роду судинних захворювань. Досить часто геморой виникає у людей, чиї батьки були піддані даному захворюванню, що дозволяє говорити про спадкоємну схильність.
Гемороїдальна хвороба - проблема делікатного характеру, тому в ряді випадків пацієнти вибирають народне лікування геморою. Безумовно, лікувати геморой у домашніх умовах простіше та зручніше, при цьому ефективність народних методик є досить високою. Але якщо ви боретеся із захворюванням довго і завзято, а видужання не наступає, то щоб уникнути серйозних ускладнень необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця.
Типові симптоми хвороби - неприємні відчуття в області ануса і поява кров'янистих виділень при спорожнюванні кишечнику. Але в ряді випадків ці симптоми супроводжуються локальними запаленнями в зазначеній області, випаданням гемороїдальної тканини (гемороїдальні вузли), появою тріщин. При найбільш запущеній формі захворювання неприємні відчуття настільки сильні, що пацієнт навіть не здатний сидіти.
Дуже часто геморой виникає при вагітності. Це пояснюється тим, що у зазначений період жінці доводиться зазнавати серйозні навантаження на організм у цілому, при цьому спостерігається застій крові в області таза та нижніх кінцівок через малорухомий спосіб життя.
Геморой при вагітності ускладнюється порушенням роботи кишечнику, а після пологів досягає піка свого розвитку через величезне навантаження під час переймів і потуг. Щоб уникнути появи геморою під час вагітності необхідно виконувати профілактичні заходи ще на етапі планування.
Те ж можна віднести до людей, у роді яких спостерігалася гемороїдальна хвороба, оскільки вони також входять у групу ризику.
ПРОФІЛАКТИКА
Профілактика гемороїдальної хвороби включає:
- правильне харчування,
- лікувальну фізкультуру,
- загартовування,
- використання замість туалетного паперу вологих серветок.
Правильне харчування дозволить вирішити проблеми з кишечником, нормалізує стілець. Лікувальна фізкультура і грамотний розподіл навантажень протягом дня - відмінна профілактика застою крові в області таза. Особливо це стосується вагітних жінок, для яких вправи необхідно підбирати з урахуванням строку вагітності.
Загартовування повинне включати обливання прохолодною водою. Можна використовувати контрастний душ, що буде сприяти підвищенню еластичності судин. Відмова від жорсткого туалетного паперу і використання вологих серветок не тільки зменшить болючі відчуття, але й стане додатковим засобом загартовування, оскільки вологі гігієнічні серветки виконують охолоджувальний вплив і сприяють звуженню судин.
ПОРАДИ ЗНАХАРІВ
Народна медицина пропонує наступні методи лікування гемороїдальної хвороби:
- свічі від геморою із сирої картоплі – традиційний спосіб позбутися від геморою в початковій стадії. Дуже часто до нього прибігають жінки під час вагітності, оскільки метод не має побічних ефектів, а, крім того, сприяє нормалізації дефекації;
- свічі від геморою із затверділого меду (зацукрованого) сприяють загоєнню тріщин і зняттю запалення;
- пихтова олія - ефективний народний засіб від геморою, регулярне застосування (2-3 рази на день протягом 10-14 днів) сприяє зменшенню шишок і загоєнню тріщин;
- клізми з бурякового соку приводять до зменшення гемороїдальних вузлів;
- прохолодні ванночки з додаванням відвару ромашки - робляться щодня по 5-10 хв. Ромашка сприяє зняттю запалення, загоєнню тріщин, зменшенню хворобливості. З тією ж метою можна використовувати примочки з соку алое.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8409 |
|
© Газета Домовик 2012-2023