Злегка підвищена температура
В епоху пандемії багато людей почали регулярно вимірювати температуру. І деякі виявили, що вона регулярно підвищується до умовних 37,2°С.
Підйом температури до субфебрильних цифр (у діапазоні від 37,1 до 37,4°С) з однієї сторони здається й не явна ознака хвороби, з іншого боку - начебто і не норма. Особливо якщо ситуація з періодичними підйомами завмерла й не рухається ні убік погіршення, ні поліпшення. Які захворювання можуть ховатися під маскою «вечірньої температурки»?
ВАРІАНТ НОРМИ
Багато людей помилково вважають, що нормальна температура тіла – 36,6°С повинна супроводжувати нас протягом усього життя. А її підвищення обов’язково свідчить про те або інше захворювання. На практиці ж границі норми коливаються від 36,2 до 37,0°С. Крім того, терморегуляція настільки індивідуальна, що у деяких з нас у середині дня на тлі фізичної або розумової роботи можна запросто наміряти й 37,2°С. При цьому людина буде добре себе почувати й виглядати абсолютно здоровою. Ця особливість характерна не для всіх, але багатьох. А в представниць слабкої статі є додаткові фізіологічні причини для підйому температури тіла в критичні дні.
Що робити?
Вимірювати температуру 3 рази в день на тлі повного здоров’я протягом тижня. Так ви зможете оцінити свій індивідуальний температурний цикл і впевнитися, чи не характерні для вас невеликі перевищення на тлі активного життя.
ВАГІТНІСТЬ
Поява ембріона і його подальший розвиток у плід процес фізіологічний, але при цьому в організмі жінки відбуваються серйозні зміни. Гормональні, імунологічні, міняється обмін речовин, усе це разом нерідко впливає на терморегуляцію й у жінки періодично підвищується температура тіла. Субфебрилітет особливо характерний для ранніх строків, а в ряді випадків може слугувати єдиною причиною, що змушує жінку звернутися до лікаря, де раптово виявляється «цікаве положення».
Що робити?
Якщо в жінки відзначається дивне підвищення температури по вечорах і є ймовірність зачаття, не буде зайвим пройти тест на вагітність.
ХРОНІЧНИЙ ТОНЗИЛІТ І СИНУСИТИ
Серед захворювань, що викликають тривале субфебрильне підвищення температури, пальму першості втримує патологія Лор-органів. Хронічний тонзиліт, гайморит, фронтит або фарингіт нерідко не викликають серйозних скарг, проявляючись лише закладеним носом, невеликим болем у горлі й помірним підвищенням температури, головним чином у вечірній час.
Що робити?
Якщо помітили періодичне підвищення температури, при цьому трохи морозить, не дихає ніс або поболюють голова й горло, у першу чергу відвідайте отоларинголога. Установити правильний діагноз допоможуть не тільки огляд, але й мікробіологічний посів з мигдалин, комп’ютерна томографія придаткових пазух носа.
НИРКОВІ ПРОБЛЕМИ
Нирки належать до тих органів, які теж часто дають підвищення температури. Якщо запалення серйозне, наприклад гострий пієлонефрит, то це завжди буде свічка майже до 40 з ознобами й заливними потами. Якщо ж мова йде про загострення хронічного процесу або дебюті гломерулонефриту, який нерідко має автоімунну природу й починається поступово, то основною скаргою може бути щоденний підйом температури не вище 37,5°С.
Що робити?
Буде потрібно здати кілька різних аналізів сечі, пройти УЗД й комп’ютерну томографію нирок.
ТУБЕРКУЛЬОЗ
Лікарі називають туберкульоз мавпою всіх хвороб. Симптоми цього підступного захворювання, яким, всупереч розхожій думці, хворіють і бідні, і багаті, різноманітні. Єдине, що їх поєднує – це тривале завзяте субфебрильне підвищення температури тіла. Буває, що люди температурять протягом декількох місяців, і не звертаються до лікаря, адже 37,2-37,4 не така вже й висока температура. Тим часом процес розбудовується, стаючи усе більш важко виліковним.
Що робити?
Пройти діагностику туберкульозу – найбільш точним у наші дні вважається Диаскин-Тест. Не обійтися без комп’ютерної томографії легенів, дослідження інших органів проводиться по призначенню фтизіатра.
ГІПЕРТИРЕОЗ
Підвищена функція щитовидної залози проявляється гіперпродукцією її гормонів і декількома характерними симптомами. Серед них: зниження маси тіла на тлі підвищеного апетиту, метушливість і занепокоєння, прискорене серцебиття, посилена пітливість та підвищена температура тіла. Цифри невеликі (37,2-37,4), однак таке підвищення зберігається практично постійно.
Що робити?
Здати аналіз крові на гормони щитовидної залози: трийодтиронин (Т3) і тетрайодтиронин (Т4), а також тиреотропний гормон (ТТГ), синтезований гіпоталамусом для стимуляції синтезу цих гормонів. Якщо показники виявляться підвищеними, ендокринолог призначить спеціальне лікування.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 1668 |
|
© Газета Домовик 2012-2023