Як перевіритися на коронавірус у домашніх умовах: симптоми й дихальний тест

26 грудня 2020

Пандемія коронавіруса набирає обороти, тому багатьом цікаво як визначити наявність захворювання в домашніх умовах. Сьогодні поговоримо саме про це.

Вахівці піддають сумніву  ефективність експрес-тестів на коронавірус, що продаються у Інтернеті.
Вахівці піддають сумніву ефективність експрес-тестів на коронавірус, що продаються у Інтернеті.

Існує кілька типів перевірки на коронавірус, які використовують лікарі. По-перше, беруть мазки й роблять їхній аналіз, по-друге, призначають КТ (комп’ютерну томографію), яка є одним з найточніших способів діагностики захворювання, по-третє, досліджують кров на наявність вірусу. Але що ж можна зробити в домашніх умовах, щоб зрозуміти хворі ви чи ні? Давайте розглянемо кілька варіантів.

«ЯК ДОВІДАТИСЯ, ЩО В МЕНЕ КОРОНАВІРУС?»

Для початку, найголовнішими симптомами захворювання є відсутність нюху й смаку, саме ці ознаки вказують на наявність вірусної пневмонії. При цьому, такі симптоми можуть не супроводжуватися підвищенням температури тіла й слабкістю, також вони можуть і зовсім бути відсутніми.

Коронавірус дуже легко сплутати зі звичайним ГРВІ, однак між ними є відмінності. Наприклад, потрібно звернути увагу на дихальну недостатність. При COVID-19 може з’явитися здавленість у грудній клітці, важкість подиху, сухий кашель, невелика кількість мокротиння, задишка. При ГРВІ звичайно таких симптомів не спостерігається.

Як з’ясували азіатські вчені, коронавірус можна визначити за допомогою одного простого дихального тесту. Для нього потрібно зробити глибокий вдих і затримати подих на десять секунд, після чого повільно видихнути. При пневмонії хворий відчує дискомфорт у легенях, біль у грудній клітці, також може початися кашель. Якщо такої реакції немає, значить немає фіброзу — розростання сполучної тканини в ході запального процесу. Фахівці рекомендують робити його щодня, щоб не пропустити важливі ознаки інфікування.

Серед інших симптомів, що часто зустрічаються, лікарі відзначають підвищення температури тіла аж до 39 градусів, головний біль, сильна слабкість у всьому тілі, сухий кашель практично без мокротиння. Менш часто зустрічається кровохаркання, нудота, діарея, блювота й підвищене серцебиття.

Хвороба може проходити й безсимптомно, і в такому випадку зрозуміти хворий ти чи ні практично неможливо без медичних тестів. Якщо хвороба проходить у легкій формі, то у людини може з’явитися слабкість, невелике підвищення температури, хекання. У такому випадку можна також спробувати затримати подих не кілька секунд і подивитися на свої відчуття після цього. Якщо з’явився легкий дискомфорт, є ймовірність, що у вас коронавірус.

Схожі симптоми можуть бути й при ГРВІ, а при грипі у хворого з’являється ломота в тілі, висока температура, слабкість, починають боліти очі, з’являється кашель. При цьому, під час грипу в захворілого звичайно не буває утрудненого подиху, нежить буває рідко, так само як і діарея.

У деяких випадках при застуді й грипі також може пропадати нюх, але з коронавірусом у цих хвороб є істотна відмінність. Під час COVID-19 втрата нюху буває миттєвою й практично повною. Про це повідомляють самі пацієнти, які скаржаться на те, що взагалі не можуть відчувати запах і смак їжі. У цьому випадку відсутні такі симптоми як нежить, закладеність носа, які перешкоджали б нюху. За такою ознакою можна визначити самостійно чи є у вас коронавірус, чи немає й негайно звернутися до лікаря.

Зараз у Мережі продаються різні експрес-тести на коронавірус, однак про їхню ефективність можна тільки здогадуватися, тому не варто купувати їх.

Важливо розуміти, що самостійна діагностика коронавіруса неможлива. Поставити діагноз може тільки лікар після проведених тестів. Тому, якщо ви виявили симптоми хвороби, провели домашній простий тест, зверніться до лікаря для здачі аналізів. Якщо ви прагнете перевірити, є у вас антитіла чи ні (перехворіли ви чи ні), то зробіть швидкий тест на антитіла — імунохроматографічний. Він виконується за допомогою тест-смужки, на яку потрібно нанести краплю крові пацієнта. Результат буде готовий уже через 10-15 хвилин.

«ЩО РОБИТИ, ЯКЩО Я ДУМАЮ, ЩО В МЕНЕ КОРОНАВІРУС?»

Якщо ви контактували із хворим на коронавірус, потрібно піти на самоізоляцію й викликати лікаря, щоб зробити необхідні тести й визначити чи заразилися ви чи ні. 

Якщо у вас з’явилися перші симптоми коронавірусу, але в цілому ви почуваєте себе нормально, то слід викликати лікаря-терапевта додому. 

У тому, випадку, якщо у вас з’явилися серйозні симптоми й ви почуваєте себе дуже погано, потрібно викликати швидку, щоб лікарі вирішили госпіталізувати вас чи ні. 

У жодному разі не можна займатися самолікуванням і ставити собі діагнози, таким може займатися тільки фахівець.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1736 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс