Гикавка: 7 способів позбутися
Гикавка - це мимовільне скорочення мускулів, відповідальних за подих. Як тільки мускули починають рухатися, голосова щілина замикається, при цьому людина видає характерний звук. Звичайна гикавка являє собою прояви нервового тику, який викликається порушенням м’язів діафрагми. Тому й виникають безконтрольні спазми.
Деякі медики вважаються, що гикавка - залишки примітивного рефлексу, який деякий час служив корисним цілям, а тепер, судячи з поведінки, геть-чисто відбився від рук.
ПРИЧИНИ ГИКАВКИ
Насамперед, викликати гикавку можуть нерегулярне харчування, переїдання, надмірна кількість випитої рідини. Вона може трапитися й на нервовому ґрунті. Той же іспит або важливий виступ, будь-який емоційний стрес можуть викликати ці несподівані грудні судоми.
У маленьких дітей вона часто з’являється при переохолодженні організму. Саме тому після довгого купання малята часто виходять із води, задерикувато гикаючи.
Причин появи гикавки багато, і через це дотепер не створене універсального засобу від неї. Фахівці лише розводять руками, коли мова заходить про її лікування. Скромно потискуючи плечима, медики радять скористатися яким-небудь бабусиним рецептом, який найчастіше виявляється ефективніше будь-якої таблетки.
Гикавка, що довго не припиняється, яка триває більше години й супроводжується болями в животі, нудотою, слинотечею, вимагає додаткового обстеження (гастроскопії), тому що може бути проявом виразки, захворювань печінки, шлунка, підшлункової залози.
ЗЛЯКАТИ ТОГО, ХТО ГИКАЄ
Кожна країна може похвастатися ексклюзивним методом боротьби з гикавкою. У Франції, наприклад, її лікують сухим хлібом: його жують і ковтають маленькими порціями, нічим не запиваючи. Англійці справляються із цією проблемою за допомогою шматочка цукру, який смокчуть протягом декількох хвилин. Самий жорстокий спосіб винайшли, звичайно ж, у Китаї: лікар кілька разів із силою смикає свого пацієнта за язик. Втім, у нас теж є не менш «гуманний» рецепт – злякати людину, що гикає. Ніколи не допомагає, зате як захоплююче! Один з найефективніших способів - швидка мова: треба проговорювати бабусину приповідку «Гикавка, гикавка, іди на Федота, з Федота на Якова, з Якова на всякого». Якщо повторити її разів 50, то не тільки гикати не захочеться, але й розмовляти.
ЯК ПОЗБУТИСЯ ГИКАВКИ
Універсального способу не існує, але ефективними можуть бути такі методи.
Проковтніть невелику кількість чого-небудь кислого - наприклад, чайну ложку лимонного соку.
Можна спробувати придушити гикавку рефлекторним шляхом. Для цього необхідно покласти палець на корінь язика, начебто збираєтеся викликати блювоту. Таким способом можна перервати ритм гикавки, що встановився.
Спробуйте «запити» гикавку водою. Маленькими порціями, повільно треба випити рівно 12 ковтків води.
Попийте води в похилому положенні тулуба зі склянки, відсунутої якнайдалі від вас.
Проковтніть 1 ч. ложку цукру. Він діє на нервові імпульси, видозмінюючи їх так, що це відразу передається м’язам діафрагми.
Гикавка боїться лоскоту. «Подразніть» м’яке піднебіння паличкою з ватяним наконечником. Це може виявити разючу дію - гикавка негайно припиниться.
Затримайте подих. Затисніть ніс, закрийте рот і перестаньте дихати. Або подихайте в пакет. Вважається, що це діє по тому ж принципу, що й затримка подиху. У крові збільшується рівень диоксида вуглецю, і організм намагається із цим упоратися.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2139 |
|
© Газета Домовик 2012-2023