Вітамін D на початку весни

12 квітня 2019

Блідо-зелені обличчя, втомлені погляди - люди стомилися від зими. У когось вид більш свіжий: це ті щасливчики, які можуть собі дозволити шматочок літа посередині зими - полетіти на пару тижнів у теплі краї, звідки повертаються посвіжілі й більш гарні. І одна із причин - у тому, що під сонцем вони заряджаються вітаміном D. Що ж робити тим, кому доводиться зимувати без перепочинку?

Серед його основних функцій - допомога в засвоєнні кальцію, тобто вітамін D це, насамперед, здорові й міцні кістки й зуби. Крім того, він бере участь у формуванні імунного захисту й протистоїть ряду шкірних захворювань, таких, як псоріаз. Також припускається, що вітамін D бере участь у розмноженні кліток і виробленню ряду гормонів.

Серед фахівців немає єдиної думки, що таке вітамін D - так, багато біохіміків із упевненістю прираховують його до гормонів.  Тому, що, з одного боку, ми можемо одержувати його з їжі, як і інші вітаміни, а з іншого сторони, наші тіла здатні виробляти його самостійно, як відбувається з гормонами.  Головна умова вироблення -  перебувати на сонці. Якщо підставити обличчя сонячним променям хоча б на 15 хвилин у день,  добова потреба у вітаміні D буде забезпечена (за деякими оцінками вона становить 400 одиниць у день).

Погрітися на сонечку - найпростіший і природній спосіб поповнити запаси вітаміну D. Але й у сонячних країнах, таких, як Індія й Китай, населення страждає від його нестачі: так, у цих країнах високі показники рахіту серед дітей (це захворювання часто розвивається через нестачу вітаміну D). Причина в несприятливій екологічній обстановці: більшість китайських й індійських міст так загазовані, що спектр сонячних променів, під впливом якого тіло виробляє потрібний вітамін, не проникає крізь смог. Крім того, свою роль відіграє бідність і неможливість компенсувати нестачу вітаміну D за допомогою харчування.

Наші країни належать до тих, які зустрічаються з недоліком сонячного світла - і, отже, сонячного вітаміну. Саме тому в радянський час майже кожного дитсадівця в примусовому порядку пригощали  риб’ячим жиром, який містить цей вітамін. 

Втім, є й більш апетитні продукти, що допомагають заповнити його дефіцит:

- жирна риба;

- яєчні жовтки;

- ікра;

- вершкове масло;

- молочні продукти.

- рослинні й тваринні жири;

- гриби. 

Однак, на жаль, навіть якщо до межі укомплектувати цими продуктами свій раціон, повністю потреба у вітаміні D це не задовольнить. Тому виходом можуть стати сеанси ультрафіолетового випромінювання й приймання вітаміну D у якості вітамінного комплексу - зрозуміло, під доглядом фахівця.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2482 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс