Вісім помилок які заважають вам устати з ліжка взимку

4 лютого 2019

Напевно, у нас є щось від ведмедів, а інакше чому тоді пояснити невгамовну тягу впасти в сплячку, як тільки наступає темна й холодна зима? Усе просто: ми неправильно прокидаємося! У статті ви знайдете розповсюджені помилки, виправивши які ви зможете зберегти бадьорість навіть у самий зимовий ранок.

НЕ ЗАЛИШАЄТЕ ТЕПЛИЙ ОДЯГ І ТАПОЧКИ БІЛЯ ЛІЖКА

Погодьтеся, виповзти ранком з-під теплої ковдри - просто нереальний подвиг! Але що, якщо поруч будуть стояти теплі тапочки, а на спинці стільця висіти м’який махровий халат? Ми швидше зігріємося й назавжди забудемо, що таке мерзнути ранками. Так що подбайте про себе з вечора.

СТАВИТЕ БУДИЛЬНИК ПОРУЧ ІЗ СОБОЮ Й ДАЄТЕ СОБІ ЩЕ «5 ХВИЛИНОЧОК» ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ВІН ПРОДЗВЕНІВ

Для того щоб дійсно встати з ранку, коли за вікном ще темно, - приберіть будильник в іншу кімнату (тільки переконаєтеся, що ви його чуєте зі свого ліжка), так вам точно доведеться відірватися від подушки й піти його виключати, а раз уже встали...

Ще дуже важливий момент: якщо ви поставили будильник на 7 - вставайте точно о сьомій, не треба ставити мелодії на 7:15, а там і на 7:30. Поставте сигнал відразу на той час, коли потрібно прокинутися, і ніяких потурань.

У ВАС НЕЯСКРАВЕ ОСВІТЛЕННЯ НА КУХНІ

Включити відразу світло в спальні - задоволення для тих, хто має можливість не будити цим домочадців, а якщо вам треба встати так, щоб нікого не розбудити, тоді подбайте про те, щоб денне освітлення було хоча б на кухні.

Яскраве світло зменшує вироблення гормону мелатоніна, відповідального за сонливість, і в такий спосіб ваш організм швидше прокинеться.

СПИТЕ В МАСЦІ

Маска для сну гарна в літню пору, коли світає рано й ми не можемо виспатися через сонячний ранок. Але взимку все відбувається рівно навпаки.

Якщо вам потрібно встати не дуже рано, але при цьому ви не прагнете почувати сонливість, дозвольте природньому світлу розбудити вас. Усе той же гормон мелатонін буде вироблятися менше, і сон «злетить» з вас швидше.

НЕ ДОСИПАЄТЕ СВОЮ НОРМУ

Проаналізуйте свій графік сну в цілому. Навряд вартує очікувати, що ви зможете виспатися за 5 годин і будете підхоплюватися з ліжка зимовим темним ранком як огірочок.

Докладіться зусиль аби лягати раніше (а оскільки рано темніє, ця задачка стає набагато легше). Здоровій дорослій людині потрібно для сну приблизно 7-9 годин. Постарайтеся спати приблизно стільки.

ПРОКИДАЄТЕСЯ З НЕГАТИВНИМИ ЕМОЦІЯМИ

Якщо ви щоранку прокидаєтеся з болісною думкою, мовляв, «знову треба вставати, а так не хочеться», не варто дивуватися, що замість радості й легкості отримуєте утому й сонливість.

Спробуйте знайти для себе якийсь ранковий стимул - ритуал, який зробить вам приємність. Будь то чашка кави з корицею або улюблена музика. Але головне - заряд гарного настрою, який буде вам забезпечений після пробудження.

НЕДООЦІНЮЄТЕ АРОМАТЕРАПІЮ

Запах цитрусових допоможе вам піднятися ранком з ліжка. Це може бути як аромалампа із запашною олією, так і просто очищений апельсин, яким ви можете поласувати, не встаючи з ліжка. Але, судячи із зимової тенденції, скоріше мандарин. Головне - відчути підбадьорливий запах.

До речі, якщо ви прокидаєтеся від кави, можна поставити кавову машину на час вашого підйому або попросити домочадців поставити вам філіжанку кави на столик біля ліжка.

ІГНОРУЄТЕ ДЕФІЦИТ МАГНІЮ

Ви вже й спите призначений час, і світло скрізь яскраве поставили, і будильник в іншій кімнаті, а нічого не допомагає, і ви почуваєте себе вичавленим лимоном? Ідіть до лікаря.

Постійна сонливість може бути наслідком нестачі магнію (та й інших мікроелементів), але самолікуванням займатися не варто, краще здати аналіз крові, і вже нехай доктор призначає лікування.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2168 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс