Гаряче й ситне. Правила зимового харчування

4 лютого 2019

У холодну пору року організму потрібно більше вітамінів. Що потрібно їсти, щоб зберегти здоров’я.

У холодну пору року, коли світловий день дуже короткий, а стовпчик термометра тримається нижче нуля, стежити за своїм здоров’ям стає важче. Підтримати імунітет допоможе правильне харчування. Про основні його принципи розповімо в цій статті.

Дарма дехто вважає, що взимку в людини потреба у воді менше, ніж в інші пори року. Для підтримки імунітету й збереження здоров’я дотримуйте правила «8 склянок води». Через порушення питного режиму взимку люди скаржаться на сухість шкіри, ламкість нігтів. Волосся стає тьмяним й випадає. Крім води, потрібно звернути увагу на сезонні напої. Наприклад, узвар, зварений з домашніх яблук і груш, наситить організм вітамінами й підніме настрій.

ЗАМІСТЬ КАВИ – ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ

Чашка зеленого чаю нітрохи не гірше за каву допоможе прокинутися. До того ж, у ньому безліч вітамінів і антиоксидантів. Це знижує ризик розвитку онкології, рівень холестерину в крові, добре впливає на серцево-судинну систему. Тому для імунітету зелений чай більш корисний, ніж капучіно.

ПРИЄМНІ ДОБАВКИ

Зелень і різні спеції не тільки надають новий смак звичним блюдам, але й допомагають зміцнити імунітет. Перець, імбир, коріандр, цибуля, часник, петрушка – усе це джерело вітамінів і корисних речовин.

БІЛКОВІЙ ЇЖІ СКАЖІТЬ «ТАК»

Узимку слід частіше вживати яйця, птицю, рибу, морепродукти, нежирні сорти м’яса, молочні продукти, адже через недолік білка в організмі людини знижуються його захисні функції. Білок також необхідний для гарного стану м’язових волокон. Якщо при цьому ще й займатися спортом, то хворіти вам просто буде ніколи.

ЇСТИ ТРЕБА ЧАСТО, АЛЕ НЕБАГАТО

Дробове харчування допомагає поліпшити роботу травної системи, заряджає людину енергією, необхідною для підтримки працездатності й збереження тепла. А в холоди, коли апетит завжди сильніше, легше всього перейти на цей вид харчування. Намагайтеся їсти кожні 3-4 години, але стежте за тим, щоб розміри порцій не перевищували по об’ємах 250 грамів. Орієнтиром може стати звичайна склянка, у яку входить саме цей об’єм. Важливо й те, що для харчування потрібно вибирати страви з високою енергетичною цінністю. До обіду краще їжте крупи й фрукти, а після –  білок і овочі.

ГОРІХИ Й СУХОФРУКТИ 

Гарні овочі і фрукти взимку знайти складно. І це приводить до того, що організму не вистачає вітамінів і мінеральних речовин. Справитися із проблемою допоможуть горіхи й сухофрукти. Їх потрібно зовсім небагато, щоб заповнити втрати. Горіхи й сушені фрукти відмінно зберігають протягом тривалого часу практично всі живильні речовини, які містяться у свіжих плодах. Вони відмінно впливають на розумову активність, зміцнюють імунітет, поліпшують травну систему, допомагають боротися з депресіями й піднімають настрій.

Волоський горіх, арахіс, кеш’ю, мигдаль, курага, ізюм, чорнослив – вибір воістину великий!

ГАРЯЧЕ КОРИСНО

Організму корисна гаряча їжа, а в холодну пору року потреба в ній зростає.

Рідкі блюда – каші, різні види супів, бульйони добре засвоюються організмом, поповнюють водний баланс, заспокоюють травну систему й допомагають зігрітися взимку. А курячий бульйон, до того ж, допомагає побороти застуду. Головне, що під час варіння в продуктах зберігається більша частина корисних речовин і вітамінів.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2169 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс