Правила й помилки купання в ополонці

18 січня 2019

Хрещення - один з головних християнських свят, яким закінчуються Рождественські святки, що тривають із 7 по 19 січня. А занурення в ополонку вже давно стало невід’ємною частиною святкування Водохрещення. 

Для того щоб купання в крижаній воді пройшло максимально корисно й безпечно, особливо у тих, хто цього року вперше зважився на подібне, існує кілька правил і типових помилок.

ПРАВИЛА

1. ЗАХОДИТИ У ВОДУ ПОТРІБНО ШВИДКО

Чим швидше ви занурите своє тіло в крижану воду водохресної ополонки, тем менше у вас шансів отримати переохолодження. Не потрібно гаятися, пробувати воду ногою й т.п. Просто заходьте, занурюйтеся й швидко назад.

2. ПЕРЕБУВАТИ У ВОДІ НЕ ДОВШЕ 20 СЕКУНД

Особливо стосується тих, хто занурюється вперше. Занадто довге знаходження в холодній воді для непідготовленого організму, може обернутися скоріше шкодою, чому користю. Однак, не варто й «кулею» вискакувати з води. В ополонці потрібно знаходитись як мінімум 10 секунд. Це потрібно для того, щоб кров встигнула прилинути до серця, відійти й кинутися назад.

3. НЕ ВИТИРАТИСЯ ПІСЛЯ ВИХОДУ

Активне розтирання після крижаної води, та ще й на морозі, може ушкодити тендітні дрібні капіляри шкіри. В ідеалі можна просто промокнути тіло рушником.

4. ОДЯГАТИСЯ ПОТРІБНО МАКСИМАЛЬНО ШВИДКО

Для цього слід заздалегідь подбати про те, щоб одяг, який ви будете надягати після купання, був з мінімальною кількістю застібок і ґудзиків. 

5. ПІСЛЯ КУПАННЯ БАЖАНО ПРОБІГТИСЯ

Щоб швидко зігріти організм після того, як ви вийдете з ополонки й вдягнетеся, можна зробити які-небудь фізичні вправи, наприклад, пробіжку. А після - у зігрітому теплому приміщенні випити чашку гарячого напою. Не гарячливого, у жодному разі, а саме гарячого!

ПОМИЛКИ 

1. ЗАНУРЮВАТИСЯ В ОПОЛОНКУ НЕ З ГОЛОВОЮ

Якщо вже пірнаєте в ополонку, то занурюватися потрібно повністю, з головою. Інакше, різкий перепад температур між тілом і головою, може спровокувати спазм судин. А із цим жарти погані.

2. ЇСТИ НАПЕРЕДОДНІ ДІЄТИЧНІ ПРОДУКТИ

У крижаній воді вашому організму дуже знадобиться енергія. А дієтичні хлібці й фрукти навряд чи зможуть її дати в потрібній кількості. Крім того, у фруктах багато вітаміну С, який разом з кортизолом, що виділяє надниркова залоза, при зануренні в холодну воду можуть придушити імунітет. Гарний приплив енергії для організму напередодні купання можуть дати сало із чорним хлібом, горіхи, курага й ізюм.

3. ПОПЛЕСКУВАТИ СЕБЕ ПО ТІЛУ ПІСЛЯ ВИХОДУ З ОПОЛОНКИ

Тут причина та ж, що й у випадку з витиранням рушником. Подібні поплескування на морозі можуть пошкодити дрібні судини шкіри.

4. НАМАГАТИСЯ РОЗІГРІТИСЯ НА ТРЕНАЖЕРАХ

Дехто намагається перед купанням в ополонці максимально розігріти своє тіло за допомогою фізичних вправ або навіть тренажерів. Цього в жодному разі не варто робити. Інакше, у крижаній воді після такого розігрівання, ваші м’язи можуть отримати мікротравми.

5. ВЖИВАТИ АЛКОГОЛЬ

Після купання, деякі люди думають, що швидко зігрітися можна алкоголем. Це не так. Алкоголь здатний дати уявне відчуття тепла тільки в перші кілька хвилин, коли під його впливом судини розширюються. Після цього вони різко звужуються й ви ризикуєте дуже швидко змерзнути. Та й взагалі, у таке світле свято, краще обійтися зовсім без алкоголю.

НАЙГОЛОВНІШЕ: КОМУ В ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА пірнати В ОПОЛОНКУ

Природно, що різкий вплив холоду й великий перепад температур - це серйозний стрес для організму. Тому якщо ви погано себе почуваєте або страждаєте якимось захворюванням, утримайтеся від купання в ополонці, у цьому немає нічого страшного, просто відзначте це свято з родиною.

Отже, у першу чергу занурюватися в ополонку не можна дітям до 6 років. Викид гормонів від занурення в холодну воду може серйозно послабити їхній імунітет. Далі - вагітним жінкам теж слід в цей день триматися подалі від крижаної води. Перепад температур запросто може викликати передчасні перейми й навіть викидень. Люди з гострими захворюваннями, а так само із загостреними хронічними, особливо це стосується тих, у кого захворювання сечовивідних шляхів і гінекологічні запалення. Сердечникам, гіпертонікам і діабетикам, занурюватися у воду не можна в жодному разі. А ще, якщо у вас синці під очима, купатися в ополонці теж не слід - це перша ознака недостатності надниркова залоза. А саме на них при зануренні й припадає більша частина навантаження.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2379 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс