Назване заняття, що зменшує тиск, стрес і симптоми хвороби Паркінсона

23 листопада 2018

Фахівці перевірили групу хористів, які регулярно відвідували заняття по вокалу, і виявили, що в них не тільки знизилися серцевий ритм, артеріальний тиск, рівень кортизола й стресу, а й симптоми хвороби Паркінсона.

Пацієнти визнали, що в них покращилося загальне самопочуття, зникли тривоги й смутні думки. Такі неврологічні симптоми, як невпевнена хода й тремтіння пальців, які не завжди реагують на ліки, показали убування.

Дослідники Університету штату Айова визначили, що для нормалізації стану серця, тиску й функцій необхідна одна година співу. Таким чином, спів може бути більш доступним варіантом терапевтичного лікування пацієнтів із хворобою Паркінсона.

У дослідженні люди, що страждають від неї, входили до складу терапевтичної групи співу. У них контролювали серцевий ритм, кров’яний тиск і рівень кортизола, відомий як гормон стресу.

Дані були зібрані до співу й відразу після нього. Усі названі показники після години співу знизилися. Люди говорили про появу бадьорості й гарного настрою. За словами фахівців, поліпшення стану пацієнтів нагадує ефект від приймання ліків.

При цьому деякі симптоми не завжди навіть реагують на ліки, а з уроками співу поліпшення відбувається, відзначають учені.

Не всі механізми цього впливу вивчені, але фахівці пояснюють, що частково причина зниження рівня кортизола криється в почутті задоволення, позитиві й відсутності фактора стресу в самому співі.

Група вчених планує проаналізувати зразки крові пацієнтів і виміряти рівні окситоцина. Цей гормон відіграє роль у соціальному зв’язку.

Також буде вивчатися вплив співу на зміни запалення (показник прогресування хвороби Паркінсона), на нейропластичність (здатність мозку до зміни), а також на частоту серцевих скорочень і варіабельність серцевого ритму.

Раніше було виявлено, що спів поліпшує дихальний контроль і м’яза, що беруть участь у ковтанні в пацієнтів із хворобою Паркінсона. У цей час у США щорічно реєструється до 60 000 випадків хвороби. Очікується, що в найближчі 20 років показник поширеності подвоїться й перевищить кількість людей з діагнозом розсіяного склерозу, м’язової дистрофії й хвороби Лу Геріга.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2431 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс