Як дізнатися кислотність шлунка: прості способи

17 жовтня 2018

Шлункова кислота необхідна для нормального засвоєння живильних речовин з їжі, яку ми споживаємо щодня. Вона виконує захисну функцію, запобігає впливу небезпечних мікроорганізмів на органи шлунково-кишкового тракту. Але далеко не у всіх людей шлункова кислота виробляється в потрібній кількості. У декого вона може бути в надлишку, в інших же спостерігається нестача кислоти. Як визначити, чи немає у вас проблем?

Кислотність шлунка визначається показником ph, який коливається в межах від 1 до 5. При занадто низької кислотності шлунок не переварює їжу повністю, при високій з'являються неприємні симптоми.

Кислотність змінюється протягом дня. Зранку її рівень досягає максимальної позначки, увечері - мінімальної. У процесі переварювання їжі кислотність знижується до мінімуму, після їжі - підвищується.

Більшість людей навіть не підозрюють про те, що у них є проблеми з кислотністю. У деяких випадках це може привести до появи захворювань шлунково-кишкового тракту. Визначити рівень кислоти можна самостійно. Звичайно ж, такі показники не є точними, але все-таки вони допоможуть визначити проблему.

Як дізнатися кислотність шлунка підвищена або знижена? Насамперед, ви повинні прислухатися до себе, тому що при недостатньому або підвищеному виробленні кислоти з'являються певні симптоми.

Про підвищену кислотність шлунка говорять такі симптоми як печія, мідний присмак у роті, важкість та біль у животі у випадку, якщо ви не їли кілька годин, відрижка, закрепи і здуття живота, поява білого нальоту на язиці, зниження апетиту, поява болю після вживання копченостей, смаженого, нудота після вживання їжі.

При зниженій кислотності після вживання їжі в животі виникає дискомфорт, підвищений метеоризм, відрижка з яєчним запахом, закрепи або поноси, здуття, відчуття важкості під ребрами, болючі відчуття в області пупка, сухість шкіри, ламкість нігтів, слабість і зниження імунітету, зменшення маси тіла,

ДОМАШНІ СПОСОБИ ВИЗНАЧЕННЯ КИСЛОТНОСТІ

Пшоняна каша - незвичайний спосіб, про який знає мало хто. Відварюємо 50 грамів крупи у воді, додаємо в кашу столову ложку олії рослинної (потрібно брати нерафіновану). Їмо кашу і спостерігаємо за реакцією організму. Якщо після їжі виникає печія, рівень кислотності шлунка має підвищений показник.

Сода. Розчиніть 1/4 чайної ложки харчової соди в склянці води. Приготовлений напій потрібно пити зранку, перед прийомом їжі. Чекаємо кілька хвилин. Якщо з'явилася відрижка, це нормальна реакція організму, яка вказує на нормальну кислотність. Якщо відрижки немає, показник знижений.

Використовуємо лакмусові смужки для визначення кислотності. Їх можна купити в аптеці або через інтернет. Проблема лише в тому, що вони визначають кислотність слини, а не шлункового соку, тому не варто довіряти цьому способу.

Оцет яблучний (використовуємо винятково натуральний продукт). Розводимо пару ложок оцту в 100 мл води і п'ємо напій з появою печії. Якщо він допоміг усунути її, це означає, що кислотність підвищена.

Їмо лимон. Достатньо з'їсти шматочок лимона, якщо він здається вам занадто кислим, у вас знижена кислотність. Якщо вживання цитрусового не викличе у вас відрази, кислотність знижена.

МЕДИЧНІ ПРОЦЕДУРИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ КИСЛОТНОСТІ

Пам'ятайте про те, що домашні методи не можна назвати точними, тому вам потрібно звернутися до лікаря при прояві яких-небудь симптомів, перерахованих вище. Він призначить обстеження, які допоможуть визначити точний показник ph у шлунку.

Звичайно, ці процедури не можна назвати приємними, але вони дадуть точні результати. Найскладніша процедура - зондування. Також кислотність можна визначити ацидотестом, за аналізом крові.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 9701 Подобається: 1 | Не подобається: 2  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс