Фахівці Мінздраву пояснили, від яких грибів слід відмовитися і чому

30 серпня 2018

Міністерство охорони здоров'я призиває українців відмовитися від уживання дикоростучих грибів, замінивши їх тими, які вирощують штучно.

"У жодному разі не купуйте гриби на стихійних ринках, не беріть занадто молоді або старі гриби - їх легко переплутати з отрутними. Збирайте тільки добре знайомі вам гриби, уважно їх оглядайте. Якщо у вас виникають найменші сумніви - відмовтеся від їхнього вживання. Не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій. Гриби усмоктують у себе отруйні речовини, у тому числі важкі метали”, - радять у Мінздраві.

Фахівці відомства акцентують увагу на погодних умовах у грибний сезон.

“При сухій погоді гриб пересихає, віддаючи воду і збільшуючи концентрацію токсинів. Ні за яких умов не пробуйте сирі гриби. Готуйте гриби протягом першої доби після того, як їх зібрали. Пам'ятайте про техніку готування грибів. Недоварені гриби можуть виявитися отрутними. Варити гриби необхідно не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин. Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби”, - відзначають у Мінздраві.

Медики нагадують, що гриби не рекомендується вживати жінкам у період вагітності та грудного вигодовування, дітям до 12 років і людям літнього віку.

“Ознаки отруєння грибами можуть виявитися як через 30 хвилин після вживання, так і протягом декількох днів. Якщо у вас виявився хоча б один із симптомів отруєння - негайно викликайте лікаря. Залишки грибів або грибних страв треба обов'язково зберегти, тому що їх лабораторне дослідження допоможе встановити причину отруєння і призначити правильне лікування. У жодному разі не займайтеся самолікуванням - це може загрожувати вашому життю”, - призивають у Мінздраві.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5199 Подобається: 2 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс