Олія гвоздики - перевірений засіб при зубному болі

23 листопада 2017

Батьківщиною гвоздикового дерева є Індонезія, воно росте також у Малайзії, на Мадагаскарі, у Занзибарі, на Філіппінах і на Молуккських островах, в Індії та Шрі-Ланці.

Висушені бутони квіток, що не розпустилися, гвоздичного дерева відносяться до найдавніших з відомих прянощів. У Європу гвоздика була завезена з Цейлону, звідки кораблі, вантажені пряностями, привозили свій товар у порти Червоного моря, а потім каравани доставляли їх в Олександрію й далі. У часи римських імператорів гвоздику стали використовувати по всьому Середземномор'ю. Ціна пряної гвоздики була вище ціни золота.

Гвоздикову олію одержують із квітів і листя гвоздикового дерева. Олія з бутонів квіток має більш теплий аромат, чим олія з листя з трав'янистим ароматом. Але лікувальна дія обох видів олій однакова.

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГВОЗДИКИ

Гвоздика своїм сильним, пряним, теплим, солодким ароматом створює атмосферу свята незалежно від того чи використовується в якості пряності для випічки та інших страв, чи як аромолія. Олія має сильну антисептичну, спазмолітичну, зміцнювальну, стимулюючу і вітрогінну дію. Застосовується при зубних болях і запаленнях ясен, тому гвоздикова олія часто міститься в полосканнях для рота й у зубних пастах.

Гвоздикова олія виявляє дезінфікуючу дію на шкіру, допомагає при шлунково-кишкових нездужаннях, поносі та метеоризмі. Завдяки своїй збудливій дії на матку раніше ця олія застосовувалася для допомоги в пологах і при затримці менструації.

Гвоздикова олія сприятливо діє на шкіру при лікуванні корости, шкірних виразок, укусів комах, бородавок і гнійних ран. Ефірна олія пряної гвоздики стимулює діяльність мозку, підвищує здатність зосередитися на предметі. Зміцнювальну дію гвоздикової олії використовують для відновлення після тривалої розумової роботи, при розумовій перевтомі, при ослабленні розумової діяльності.

Олія пряної гвоздики добре сполучається з олією анісу, базиліка, і особливо — імбиру. Гармонію створює загальна для всіх пряна нота, що по-різному проявляється в кожному з ароматів. Для створення більш теплої композиції ароматів можна змішати олію пряної гвоздики з олією апельсина, кориці, мандарина або евкаліпта.

ФОРМИ ЗАСТОСУВАННЯ ОЛІЇ ГВОЗДИКИ

• Для догляду за зубами й ротом. Найчастіше з ароматом пряної гвоздики у нас зв'язаний підсвідомий неприємний спогад про відвідування зубного лікаря. У зуболікарській справі гвоздикова олія використовується як сильний антисептик, що володіє потужною дезінфікуючою і одночасно знеболюючою дією, яка проявляються завдяки активній речовині, що міститься у гвоздиці, евгенолу (Eugenol).

Олія пряної гвоздики — традиційний засіб від зубного болю. Змочіть ватку у гвоздиковій олії і покладіть її на хворий зуб або ділянку ясен.

Склад для полоскання порожнини рота. 2 краплі олії пряної гвоздики на склянку води. Добре перемішати.

• Аромалампа. Щоб створити святковий настрій у приміщенні, використовуйте в аромалампі наступну суміш: 5 крапель олії апельсина, 3 краплі олії кориці й 5 крапель олії пряної гвоздики.

• Захист від комах і засіб для засмаги. Змішайте 1-3 краплі олії пряної гвоздики з олією для засмаги — комарі більше не будуть вас кусати, а гвоздика поліпшить загальний стан шкіри.

• Догляд за шкірою. Гвоздикову олію використовують у повсякденному житті для дезінфекції невеликих опіків, саден, дрібних порізів. Склад: 1-2 краплі ароматичної олії пряної гвоздики змішайте з маззю, кремом або лосьоном після гоління й нанесіть на уражену ділянку шкіри. Гвоздикова олія подразнює шкіру. Для зовнішнього використання ви повинні застосовувати її особливо ощадливо. 

Олію не можна приймати усередину. Крім того, вона протипоказана вагітним жінкам і дітям.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3654 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс