Учені створили наночастки для боротьби з раком грудей
Фахівці із Клініки Майо розробили нові протиракові наночастки. Вони зменшують пухлини молочної залози й запобігають рецидивам. Дослідники вже успішно випробували новий метод на мишах з раком грудей. Гризуни одержували ін'єкцію наночасток, розповідає Firstpost.
У піддослідних тварин, яким робили ін'єкцію, пухлини зменшувалися на 70-80%. Ще ін'єкція захищала мишей від рецидиву пухлини. За словами вчених, наночастки покриті антитілами, націленими на рецептор HER2. Його рівень підвищений в 40% пухлин молочної залози. Відомо, що пухлини з високим рівнем HER2 ростуть і поширюються швидше.
Також наночастки покриті молекулами, що впливають на два різні компоненти імунної системи. Спочатку наночастки розпізнають HER2, а потім допомагають клітинам імунної системи ідентифікувати клітини пухлини. Після цього клітини імунної системи починають боротися з раком.
Молекули, прикріплені до наночасток, підвищують активність макрофагів і фагоцитів, які поглинають чужорідні частки. Вони знищують клітини пухлини. Потім інформація передається Т-клітинам, які очищають організм від ракових клітин, що залишилися. Крім того, пам'ять цих клітин дозволяє запобігти рецидиву раку.
Так, ін'єкція наночасток схожа на вакцину від раку. Завдяки наночасткам клітини організму вчаться боротися з пухлинами. Фахівці вважають, що наночастки можна використовувати в процесі лікування інших захворювань і видів рака.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3408 |
|
© Газета Домовик 2012-2023