Ховаємося від сонця: як розпізнати небезпечну родимку?
Навіть найневинніші на перший погляд родимки можуть приховувати в собі реальну загрозу здоров'ю. Дізнайтеся, у яких випадках новоутворення краще видаляти, а також як розпізнати небезпечну родимку.
ЧОМУ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ РОДИМКИ?
Питання появи родимок або невусів на тілі дотепер залишається відкритим. Відомо, що новоутворення бувають вродженими, а також виникають у підлітковому та більш дорослому віці. Крім цього, кількість невусів на шкірі може помітно збільшитися при гормональних змінах, пов'язаних з вагітністю, прийомом контрацептивів та іншими причинами. Під впливом гормонів придбані родимі плями можуть видозмінюватися протягом життя - збільшуватися в розмірах, а також темнішати або світлішати
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ РОДИМКИ?
Незважаючи на досить невинний зовнішній вигляд, родимки несуть реальну загрозу здоров'ю людини. Пов'язане це з ризиком виникнення меланоми - небезпечного онкологічного захворювання. Вважається, що меланома може розвинутися у кожної людини, однак, у зоні ризику перебувають люди зі світлою шкірою.
Особливо обережними варто бути й тим, у чиїх родичів було виявлене захворювання. Крім цього, варто відповідально ставитися до перебування на сонці, адже вплив сонячних променів на шкіру також може стати причиною розвитку меланоми.
ЯК РОЗПІЗНАТИ НЕБЕЗПЕЧНУ РОДИМКУ?
Щоб уникнути неприємних наслідків, експерти радять регулярно оглядати невуси. Для цього можна використовувати так зване правило Фридмана. АВCDЕ – перші літери латинського алфавіту, на які потрібно орієнтуватися, оцінюючи родимку на тілі:
А (asymmetry) – асиметрія. Запам'ятайте: доброякісна родимка завжди має симетричні краї, а якщо провести через її середину уявлювану лінію, то половинки будуть однаковими.
В (border) – край. У здорової родимки краї завжди рівні. Якщо ви помітили, які-небудь зміни, зверніться за консультацією до дерматолога.
С (color) – колір. Це ж правило стосується й кольору новоутворення. Якщо відтінок невуса змінився, він потемнів або з'явилися вкраплення, негайно зверніться до лікаря.
D (diameter) – розмір. Чим більше діаметр родимки, тим вище ймовірність виникнення меланоми. Обстежуйте родимки не рідше двох разів на рік.
Е (evolution) – розвиток. Будь-які стовщення, утворення скоринки та інші зміни мають вас насторожити.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4356 |
|
© Газета Домовик 2012-2023