Список найбрудніших місць навколо нас, що кишать мікробами

23 лютого 2017

Холоди й обридла вже зима - це сезон грипу й активності мікробів. Щоб максимально себе відгородити від усіляких інфекцій, потрібно знати, де найчастіше можна їх зустріти. Давайте познайомимося із найбільш брудними місцями, які так і кишать бактеріями та вірусам.

• Вбиральні. Це дійсна обитель бактерій і вірусів, які інтенсивно розмножуються в теплих вологих умовах. Зокрема, найбільше хвороботворних організмів ховаються в раковинах, дозаторах мила й унітазах.

• Школи й дитсадки. У закладах, де одночасно збираються багато дітей, також підвищується ймовірність підхопити інфекцію. Діти люблять облизувати пальці, тягнуть до рота іграшки, якими раніше грали інші діти, тощо.

• Громадський транспорт. Чим ближче ви перебуваєте до інших людей, тим імовірніше, що ви будете поширювати мікроби між собою. Тому перебуваючи в метро, автобусі або поїзді ризик заразитися грипом або іншим вірусом, збільшується в рази.

• Кабінет лікаря. На прийом до лікаря часто приходять пацієнти, що вже занедужали грипом або застудою. Саме тому в деяких клініках кабінети, наприклад, педіатрів, обладнані кімнатами очікування для хворих і здорових пацієнтів. Однак це рідкість, тому намагайтеся зайняти чергу й чекати її на вулиці - подалі від потенційних джерел захворювань.

• Кафе й супермаркети. Всі громадські місця, де збирається велика кількість людей - кафе, супермаркети, ресторани, музеї - є головними джерелами мікробів, наполягають лікарі. Особливо, якщо простір обмежений і у людей відбувається тісний контакт між собою. Тому намагайтеся уникати масових заходів, особливо в період епідемій.

5 ГОЛОВНИХ СПОСОБІВ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД МІКРОБІВ

Звичайно, не варто замикатися в чотирьох стінах. Продовжуйте, жити своїм життям, тільки не забувайте уживати заходів, щоб не допустити влучення мікробів в організм.

• Частіше мийте руки. Звичайна вода й мило допоможе запобігти інфікуванню. Адже більшість мікробів потрапляють в організм саме через немиті руки.

• Використовуйте дезінфікуючі засоби для рук. Якщо немає можливості помити руки, скористайтеся дезінфікуючим гелем, спреєм або серветками. Обов'язково використовуйте ці засоби після громадського транспорту і предметів загального користування.

• Намагайтеся менше торкатися руками потенційно небезпечних поверхонь. Предмети, які могла торкати заражена людина (кнопки в ліфті, дверні ручки, поруччя тощо), намагайтеся без потреби не торкати незахищеними руками. Використовуйте для цього серветки або паперові рушники.

• Не пускайте мікроби у будинок. Після повернення з вулиці обов'язково вимийте руки та взуття з використанням мийного засобу. Це має стати золотим правилом вашої родини.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3075 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс