Депресія, психоз, безсоння - винуваті нейромедіатори дофамін і серотонін
Відчуття пригніченості, дефіциту уваги, мотивації для завершення справ і поява схильності до азартних ігор є ознаками дефіциту двох головних хімічних речовин мозку: дофаміну і серотоніну.
Фахівці клініки Mumbai's Nanavati Super Specialty Hospital стверджують, що коливання рівня цих гормонів приводить до найпоширеніших проблем зі здоров'ям - депресій, думок про самогубство та навіть галюцинацій.
Коли ключові нейромедіатори організму стають нестабільними, настрій людини починає змінюватися, розповів автор дослідження - нейрохірург Мохініш Бхативале. Допамін допомагає зберегти гарний настрій, а серотонін відповідає за спокій і емоційне благополуччя, довіру. Коли рівні серотоніну падають, людина відчуває себе подавленою.
Для нормалізації рівнів нейрохімічних речовин в організмі вчені рекомендують регулярні фізичні навантаження, медитації, заняття йогою, дихальні вправи - пранаяму.
Крім цього, рекомендується раціональне харчування, що містить складні вуглеводи, вітаміни й омега-3 жирні кислоти, наприклад, цільнозерновий хліб, коричневий рис, олії, багаті триптофаном. Ця речовина перетворюється мозком на серотонін.
Найкоротший шлях до гарного самопочуття, на думку фахівців, полягає в заняттях улюбленою справою, якісному харчуванні та відпочинку.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6911 |
|
© Газета Домовик 2012-2023