Помилки при вирощуванні томатів
Цей список можна сміливо назвати пам'яткою городника, адже якщо постаратися максимально виключити заздалегідь відомі помилки, і приділити більше часу культурним рослинам, то й нервувати в період збору врожаю вам не доведеться!
НЕПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР НАСІННЯ ПОМІДОРІВ
Почнемо ми з самих джерел, а саме, із придбання насіння томатів. Отже, намагайтеся вибирати якісні гібриди, які адаптовані під ваш регіон. Вони більш стійкі до кліматичних факторів, захворювань і шкідників. А тому цілком реально отримати збільшений приблизно на 20-30% урожай. Не варто брати насіння гамузом, визначаючи його на вигляд, постарайтеся здійснювати покупки у перевірених продавців.
Насіння поганої якості серйозно впливають на врожай у теплиці та відкритому ґрунті.
ЗМІНА СОРТІВ МІЖ ТЕПЛИЦЕЮ І ВІДКРИТИМ ҐРУНТОМ
Необхідно розуміти, що є маса тепличних гібридів, а також сортових помідорів для відкритого ґрунту. Експериментувати, звичайно, можна, але в цьому немає ніякого сенсу, а тому висаджувати тепличні помідори на вулиці і, навпаки, з відкритого ґрунту в теплиці, немає ніякого сенсу.
Кожний сорт має свої вимоги до температури, вологості та свіжості повітря, ґрунту і можливості запилення, а тому змінюючи місце дислокації, ви відразу ж змінюєте позитивні фактори на негативні. Пам'ятайте, що для кожного сорту помідорів є власна зона вирощування.
ОСВІТЛЕННЯ І ТЕМПЕРАТУРА
Більшість з нас припускає, що сильна освітленість і підвищена температура дають рослинам можливість тягнутися нагору, а їхнім плодам – наливатися. Але не завжди це так, тим більше, якщо ми говоримо про помідори. Обов'язково зверніть увагу на подібні режими, адже досвідчені фахівці вже давно знають, що краща температура для росту томатів – +8+10°С, а освітленість повинна залишатися в межах 15 годин.
Обов'язково дотримуйтеся температурних режимів, забезпечуйте якісне освітлення.
РОЗСАДА ТОМАТІВ ІЗ СУЦВІТТЯМИ
Купуйте сильну розсаду, але без суцвіть, тому що обіцянки раннього врожаю далеко не завжди виявляються правдою. Найголовніше при посадці розсади - укорінення, і тільки потім цвіт і зав'язь. Відповідно, при покупці якісної розсади, цвітіння з'явиться дуже скоро. Розсада помідорів з квіточками - не кращий варіант.
ПОЛИВ ПОМІДОРІВ
Помідори не люблять воду, як огірки, а тому настільки частий полив може посприяти тільки загниванню кореневої системи або розвитку захворювань. Намагайтеся здійснювати полив приблизно раз на тиждень, але робити його рясним, поливаючи сам ґрунт біля кожного куща або в ряді, а не листя помідорів. Полив томатів вимагає особливого відношення та режимності.
ПАСИНКУВАННЯ ТОМАТІВ
Пасинкувати кущі помідорів потрібно дуже вчасно, у той момент, як довжина пагона досягає 3-4 см. Робити це пізніше не має ніякого смислу.
Не варто залишати і так звані пеньки при пасинкуванні - прищипнуті відростки. Багато дачників шкодують рослину, і на кущах після пасинкування є безліч пеньків. Але їхня наявність веде тільки до більш активної життєдіяльності різних мікроорганізмів на поверхні куща томату, а тому постарайтеся видаляти пасинки до самої основи. Правильне пасинкування допоможе збільшити врожай томатів.
ФОРМУВАННЯ КУЩІВ ПОМІДОРІВ
Вирішили пожаліти кущі помідорів на грядці або в теплиці? Отримаєте крислаті рослини з сильними бічними пагонами, на яких почали рости плоди, і завдяки цьому вони просто лежать на землі. Унизу - зіпсований помідор, а зверху, за рахунок підвищеного постачання живильними речовинами нижніх плодів, теж ніякого результату.
Не варто жаліти помідори, необхідно робити правильно - вчасно прибирати бічні пагони та прищипувати верхівку. Запам'ятайте, це ви вирішуєте, як рости помідоровому кущу, і повірте, це приведе тільки до кращих результатів. Формування кущів томатів - найважливіший етап у вирощуванні!
ІГНОРУВАННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ
Дуже неправильно чекати, поки культурні рослини на городі почнуть хворіти, необхідно виконувати профілактичні заходи постійно, щоб попередити складні захворювання.
Ми ж починаємо замислюватися про те, як урятувати кущі томатів у той момент, як вони в кроці від загибелі. Їдемо на ринок, вибираємо препарати, довго радимося на форумах, приходимо на дачу, а рятувати вже нема чого.
Заздалегідь переконайтеся в тому, що ви вмієте діагностувати захворювання (борошниста роса, гниль та інші) і шкідників (совка, попелиця, паля) помідорів, щоб мати можливість вчасно врятувати посадки, а краще проведіть профілактичні обробки при посадці розсади, після початку цвітіння, під час формування плода (строго за агротехнікою сорту).
Хочете здорові помідори на грядці й у теплиці? Допоможе своєчасна профілактика!
ПІДВ'ЯЗКА ПОМІДОРІВ
Не пасинкуєте помідори, не прибираєте бічні стебла, та ще й не підв'язуєте важкі кущі? Як тоді ви зібралися отримати гарний урожай? У подібних випадках можливе загнивання плодів, формування нерівномірних зав'язей, зламування куща під вагою, фітофтороз томатів, поїдання плодів наземними шкідниками і так далі.
Обов'язково виконуйте підв'язку до шпалер або опор, вибравши для цього м'який шпагат і роблячи по витку на кожне міжвузля, не перетягаючи стебло.
ВИРОЩУВАННЯ В ОДНІЙ ТЕПЛИЦІ ТОМАТІВ І ОГІРКІВ
Не варто висаджувати в одному тепличному приміщенні огірки й помідори, до гарного результату це точно не приведе. У даних рослин різна агротехніка та вимоги до догляду, абсолютно різні переваги по температурі повітря та провітрюванню, профілактичні заходи.
Не робіть подібних помилок, інакше ви не одержите гарного врожаю ні з огірків, ні з помідорів.
ЗАГУЩЕНІ ПОСАДКИ ПОМІДОРІВ
Чим частіше посаджені томати і чим вище вони піднімаються по шпалерам або опорам, тим більше потрібно прибирати листя з кущів, щоб організувати найбільш правильне провітрювання. Більше це стосується тепличних умов, де, звичайно, можна отримати високий результат по закінченні сезону, але для цього необхідно буде добре потрудитися.
Загущена посадка помідорів - це проблеми! Постарайтеся зробити посадки більш рідкими. Пам'ятайте, попередити захворювання томатів набагато простіше, ніж потім упоратися з ними!
ПІДЖИВЛЕННЯ ПОМІДОРІВ
Тут ми скажемо тільки пару речей - не переборщіть з азотом, що допоможе вигнати тільки серйозну зелень, а також обов'язково зверніть увагу на набір спеціальних елементів для помідорів. Не варто зупинятися тільки на одному або двох з них, тому що кожний сорт вимагає свого набору живильних речовин.
Підживлення дуже важливі для томатів, але тільки правильні та своєчасні.
ОБРОБКА ПОМІДОРІВ, ОБПРИСКУВАННЯ
Класичні методи типу обприскування тільки бордоською сумішшю рятують у рідких випадках, а тому це не найкращий метод профілактики. Помідорам у період росту куща та дозрівання плода потрібно набагато більше, ніж один препарат. Вибирати ж способи обробки та засоби необхідно залежно від регіону, сорту, вирощування у відкритому ґрунті і теплиці.
Але можемо привести приклад, щоб ви розуміли, як багато ми сьогодні можемо запропонувати помідоровим грядкам для більш якісного дозрівання та гарного врожаю.
На самому початку: придбане або вирощене самостійно насіння обробляється марганцем.
Далі необхідна обробка висадженої розсади, для поліпшення вкорінення та знищення палі.
Перед самим цвітінням профілактична обробка Абіга Пік, після - Фітоспорином і Ридомілом.
Під час росту плодів можна перейти на Актелік або Фуфанон, а до збору помідорів використовувати Оксихом і Лепидоцид. Не забувайте здійснювати обробку й обприскування кущів помідорів.
Як бачите, необхідно ретельно оглядати грядки, відслідковувати стан кущів і плодів, але, навіть не помітивши проблем, однаково виробляти профілактичні обприскування та обробки.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7666 |
|
© Газета Домовик 2012-2023