Боремося із заколисуванням
Нарешті ви дочекалися довгоочікуваної подорожі. Вона може відбуватися в каюті корабля, автомобілі або літаку. Але затьмарює вас тільки одна думка - це можливість заколисування. Щоб такого не відбулося, озбройтеся декількома порадами.
Причинами заколисування може стати багато факторів. Найчастіше цією недугою страждають підлітки, але і дорослі люди, особливо жінки, сильно піддані заколисуванню.
У першу чергу заколисування може швидше та сильніше виявитися при поганому загальному самопочутті. Крім того, кожна людина по-різному реагує на різні види транспорту. Хтось навіть на автомобілі їздить на превелику силу, для когось ризиковано пересуватися на автобусі, комусь стає явно погано на борті плавучого засобу, а хтось не може літати на літаках.
Жінки більше піддані заколисуванню, особливо сильно страждають вагітні або в період менструації. Саме тому перша порада: постаратися відправлятися в подорож тільки у відмінному стані здоров'я. Уникайте подорожей під час менструації або вагітності. Але, на жаль, не завжди вдається графік поїздок розписати за своїм бажанням і тоді потрібно щось робити з цими неприємними відчуттями.
Запаморочення це лише найнеобразливіший із симптомів, гірше, коли починає нудити або навіть рве. Але цього можна уникнути, якщо не переїдати перед поїздкою. Зрозуміло, що ви сильно хвилюєтеся, знаючи, що в дорозі доведеться важко, але від переїдання вам стане ще гірше. У дорозі теж бажано їсти тільки легкі продукти, йогурт і фрукти, це допоможе вам угамувати голод і при цьому не викликати напад нудоти або блювоти. У дорозі так само краще пити теплий і солодкий чай. Добре допомагають при заколисуванні льодяники. Не даремно ж їх роздають перед польотом. Ще гарним засобом у дорозі є лимон. Час від часу кладіть у рот по часточці, і він полегшить вам поїздку.
Варто помітити, що вибір місця теж позначається на самопочутті під час поїздки. Якщо ви схильні до заколисування, варто вибрати сидіння поруч із водієм і при цьому дивитися на дорогу, а не по сторонах. Голову повинен підтримувати підголівник, що теж допомагає і під час перельотів. Але на борті теплохода або лайнера правила будуть іншими. Доведеться більшу частину часу провести в каюті, а якщо і прийдеться виходити на палубу, то намагайтеся дивитися на лінію обрію або на нерухомі предмети. Прекрасно розслабить прослуховування музики або перегляд фільмів, але читання в цій ситуації є протипоказаним. Від читання може стати тільки гірше.
У крайньому випадку, якщо ніякі поради і методи боротьби із заколисуванням не допомагають, доведеться скористатися препаратами, що знижують симптоми заколисування. При цьому порадьтеся з лікарем, він підкаже який препарат більше підійде саме вам для того, щоб знизити негативний вплив хімії на інші органи. І не забувайте - це лише крайній захід.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6287 |
|
© Газета Домовик 2012-2023